Radość w Wuhan! Wirus pokonany? Miasto wraca do życia

2020-04-07 12:30 zw
Wuhan wirus
Autor: Chinanews.com/commons.wikimedia.org Mieszkańcy Wuhan w kolejce do apteki po maski.

Chińskie Wuhan to dowód na to, że można wygrać z pandemią koronawirusa. Tam, gdzie jeszcze niedawno zaraza szalała najbardziej i gdzie najprawdopodobniej miała swój początek, dziś życie pomału wraca do normy. Oczywiście wiele jeszcze czasu upłynie, nim wszystko będzie jak dawniej, ale w ciągu 24 godzin nie umarła tu na Covid-19 ani jedna osoba.

Ani jedna osoba w ciągu 24 godzin nie umarła na koronawirusa w Wuhan - takie optymistyczne wiadomości docierają z Chin. Miasto pomału wraca do życia, na ulicach pojawia się więcej przechodniów, choć wciąż jeszcze w nieodłącznych maseczkach na twarzach. Zaczyna działać transport publiczny, otwierają się zamknięte na czas walki z pandemią firmy. Również w całych Chinach sytuacja normuje się.

Każdego dnia w całym tym ogromnym kraju przynajmniej oficjalnie odnotowuje się zaledwie trzydzieści kilka nowych zakażeń koronawirusem i wszystkie one zostały przywleczone z zagranicy. W tej beczce miodu jest oczywiście kropla dziegciu. Stęsknieni za wolnością ludzie coraz tłumniej wylegają z domów, co rodzi obawy przed ponowną falą zachorowań. Oby te obawy nie potwierdziły się. W Chinach od początku pandemii oficjalnie stwierdzono około 81 tys. przypadków zachorowań, zmarło około 3,3 tys. osób. Amerykański wywiad uważa jednak, o czym informował kilka dni temu Bloomberg, że liczby te są znacznie zaniżone.

Robot będzie walczył z koronawirusem!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze