Robotnicy zniszczyli koparką jeden z najważniejszych zabytków świata. Bo chcieli zrobić sobie skrót

i

Autor: Shutterstock; Twitter/China News Video

Trudno w to uwierzyć!

Robotnicy zniszczyli jeden z najważniejszych zabytków świata. Bo chcieli zrobić sobie skrót

2023-09-07 11:48

Dwie osoby podejrzane o nieodwracalne uszkodzenie fragmentu zabytkowego Wielkiego Muru w Chinach zostały zatrzymane. 38-letniego mężczyznę i 55-letnią kobietę aresztowano za to, że - aby skrócić sobie drogę na teren pobliskiej budowy - zrobiły w zabytkowym murze wyrwę. Szczegóły zaskakują!

Koparką uszkodzili Wielki Mur w Chinach

Wielki Mur to jeden z najważniejszych i najcenniejszych zabytków Chin. Zbiór umocnień obronnych budowanych na przestrzeni wieków został w 1987 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niestety, kilka dni temu został nieodwracalnie uszkodzony z powodu... ludzkiej głupoty. Jak przekazują lokalne media powołując się na komunikat policji, na początku tego tygodnia zatrzymano dwie osoby podejrzane o dewastację fragmentu zabytku. Powód, dla którego to zrobiły, jest szokujący.

Chiny. Chcieli skrócić sobie drogę, zniszczyli zabytek

Do zdarzenia doszło w powiecie Youyu w prowincji Shanxi na północy Chin. 38-letni mężczyzna oraz 55-letnia kobieta pracujący na pobliskiej budowie przy użyciu koparki mieli wybić w murze potężną wyrwę. Wszystko po to, by... skrócić sobie drogę. "Fragment muru, pochodzący z czasów dynastii Ming (1368-1644), został nieodwracalnie uszkodzony" – przekazał dziennik "China Daily". Zatrzymanym postawiono zarzut niszczenia zabytków. Na razie nie wiadomo dokładnie, co im grozi. 

Sonda
Lubisz podróżować?
Kąpią się mimo zakazu w stawach na "krakowskich Malediwach". Uszkodzili rurę