Pożar w Rosji

i

Autor: AP

Gigantyczny pożar

Rosja: Kłęby dymu pod Moskwą. Gigantyczny pożar. Ewakuacja tysiąca osób!

2022-08-03 16:47

Kłęby gęstego dymu widać z wielu kilometrów. Ogień trawi magazyny pod Moskwą w Rosji. Płoną zabudowania sklepu internetowego Ozon – zwanego „rosyjskim Amazonem”. Wiadomość o gigantycznym pożarze potwierdziło rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych. Ponad tysiąc osób zostało ewakuowanych.

Gigantyczny pożar niedaleko Moskwy. Płoną magazyny należące do rosyjskiego sklepu internetowego, firmy Ozon. Słup gęstego dymu jest widoczny z wielu kilometrów i z powietrza. Ogień trawi budynki w miejscowości Istra na zachód od stolicy Rosji.

Gigantyczny pożar pod nosem Władimira Putina. Płoną magazyny sklepu internetowego Ozon, nazywanego przez niektórych „rosyjskim Amazonem”. Ogień trawi budynki w miejscowości Istra, na zachód od Moskwy. Choć to kilkadziesiąt kilometrów od centrum stolicy, to miejscowość w obwodzie moskiewskim uznawana jest za przedmieścia rosyjskiej stolicy.

Informację o wybuchu potężnego pożaru potwierdziło wcześniej rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych, cytowane przez państwową agencję TASS.

Według informacji przekazywanych przez rosyjską agencję informacyjną – przynajmniej jedna osoba zginęła w wyniku pożaru, a kilkanaście zostało rannych. Pożar wybuchł ok. godz. 12.30 czasu lokalnego. Ogień szybko się rozprzestrzenił i w sumie objął powierzchnię ok. 50 hektarów. Pierwsze doniesienia z Rosji mówiły o powierzchni ok. 35 tys. metrów kwadratowych.

Sonda
Czy Rosja jest zagrożeniem dla Polski?
Express Biedrzyckiej: Gen. Waldemar Skrzypczak: Rosjanie są w kryzysie. To nie przerwa operacyjna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany