Rosja oskarża Szwecje o nazizm! Astrid Lindgren i założyciel Ikei na celowniku

i

Autor: TWITTER, AP Rosja oskarża Szwecje o nazizm! Astrid Lindgren i założyciel Ikei na celowniku

Rosja oskarża Szwecję o nazizm! Astrid Lindgren i założyciel Ikei na celowniku

2022-05-04 9:50

Szalona kampania propagandowa na przystankach w Rosji! Pojawiły się tam plakaty, na których rosyjskie władze oskarżają Szwecję o... popieranie nazizmu. Absurd sięga naprawdę daleko. Jako przykłady "nazistów" wymienione są takie postaci, jak autorka słynnych książek dla dzieci Astrid Lindgren, założyciel Ikei czy reżyser Ingmar Bergman. Pippi Langstrumpf była nazistką?

"Dzieci z Bullerbyn", "Bracia Lwie Serce", "Pippi Langstrumpf" - pamiętacie te kultowe książki z dzieciństwa? Napisała je szwedzka pisarka Astrid Lindgren. Trudno dopatrzyć się w tej postaci czegoś negatywnego, ale udało się to wyspecjalizowanemu w tworzeniu alternatywnej rzeczywistości oraz historii Władimirowi Putinowi. Choć aż trudno w to uwierzyć, na przystankach autobusowych w Rosji ruszyła absurdalna kampania propagandowa przeciwko Szwecji - pojawiły się tam plakaty, na których rosyjskie władze oskarżają Szwecję o... popieranie nazizmu. Absurd sięga naprawdę daleko. Jako przykłady "nazistów" wymienione są takie postaci, jak autorka słynnych książek dla dzieci Astrid Lindgren, założyciel Ikei czy reżyser Ingmar Bergman. "Jesteśmy przeciwni nazizmowi, a oni nie" - głosi napis na plakacie. Tymczasem chociażby Lindgren w czasie II wojny światowej w swoich dziennikach pisała o tragedii napadniętej przez Niemców Polski i o zagładzie Żydów, jednoznacznie potępiając hitleryzm i stalinizm.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "NATO szczekało pod drzwiami Rosji". Szokujące słowa papieża!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Orban wiedział, że zacznie się wojna i chciał rozbioru Ukrainy?! Szokujące oskarżenia

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?

"Biedna Polska! Polacy twierdzą, że jeśli Niemcom uda się wziąć Warszawę, to oznacza, że ostatni polski żołnierz zginął. Ci którym krewnych zamęczono w niemieckich obozach koncentracyjnych, nie zapomną niczego tylko dlatego, że jest pokój" - pisała. Zapewne Putinowi nie spodobało się to, iż w przeciwieństwie do niego nie uważała, że Stalin to zupełnie co innego. Żadna z wymienionych na afiszach osób nie może się już jednak osobiście obronić, ponieważ wszystkie już nie żyją. Szwedzkie MSZ oświadczyło, że nie będzie "publicznie polemizować" w tej sprawie, a Rosja oskarża o bycie nazistami po prostu wszystkich, którzy potępiają wojnę na Ukrainie. Jednak premier Szwecji Magdalena Andersson w "Expressen" nazwała działania Rosjan czymś "niedopuszczalnym". Kampania przeciwko Szwecji zaczęła się po tym, jak kraj ten udzielił wsparcia walczącej Ukrainie i zgłosił swój akces do NATO.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przełom w sprawie Madeleine McCann! NOWE dowody. Znaleziono jej PIŻAMĘ?

PRZECZYTAJ TAKŻE: W wypadku drogowym zginęło 27 osób! Dramat na zachodzie Ukrainy

Raport Walczaka - Mark Brzezinski: Putin dokonał ludobójstwa w Ukrainie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE