Szokujące nagranie z zoo. Skrajnie wychudzony lew ledwo się rusza

i

Autor: kadr YOUTUBE

Pracownicy nie widzą problemu?

Skrajnie wychudzony lew ledwo chodzi po wybiegu. Szokujące nagranie z zoo [WIDEO]

2023-03-17 14:25

Skóra i kości - tak dosłownie wygląda lew, którego zdjęcia i nagrania rozpętały w internecie prawdziwą burzę. Zwierzę przebywa w chińskim ogrodzie zoologicznym Jinniu Lake Safari Park w Nanjing i wygląda na skrajnie wygłodzone i zaniedbane. Lew z trudem się porusza, obrońcy praw zwierząt biją na alarm, a pracownicy zoo tłumaczą: "Wygląda tak, bo jest bardzo stary".

To nagranie wywołało wśród Internautów prawdziwą furię. Na chińskiej platformie Douyin podobnej do TikToka pojawiło się wideo z zoo Jinniu Lake Safari Park w Nanjing (Chiny). Widać na nim wychudzonego lwa, któremu wystają żebra i który z trudem może się poruszać. Zwierzę wygląda, jakby w każdej chwili mogło paść na ziemię. Sprawia wrażenie skrajnie niedożywionego, chwieje się po schodach znajdujących się na wybiegu, prawdopodobnie wkrótce przestanie móc w ogóle się poruszać.

Ledwo żywy lew skrajnie wychudzony? Zoo tłumaczy

Nagranie dosłownie zalało media społecznościowe. Internauci próbują interweniować w tej sprawie, zgłaszając fatalną sytuację lwa odpowiednim służbom. "Tyle cierpienia! Jeśli nie są w stanie go wykarmić, to niech go wyślą do innego zoo, które da radę", "Jak można głodzić zwierzęta, jak można się tak znęcać?", "Czy nikt nad tym nie panuje?" - pytają. Tymczasem zoo odpowiada, że lew wygląda w ten sposób nie dlatego, że nikt się nim nie zajmuje, tylko z powodu starości.

Chiny. Internauci w furii po szokującym nagraniu z zoo

"Ma 25 lat, przeliczając na ludzkie lata, to 80-letni staruszek. Nie jest już w stanie żuć jedzenia" - twierdzą przedstawiciele safari parku. "Lokalne służby weterynaryjne potwierdziły podobno, że Ala - bo tak ma na imię lew - jest karmiony specjalną dietą składającą się z płynnego białka i małych kawałków mięsa, a także jest pod opieką specjalnie przeszkolonych weterynarzy w prywatnej klatce" - pisze "Daily Mail". 

Sonda
Lubisz zwierzęta?
Szokujące sceny w zoo! Dziecko zjeżdżało po wybiegu, rodzice na wszystko patrzyli
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany