Dmytro Kułeba

i

Autor: AP Dmytro Kułeba

Rosjanie wysadzili tamę

Szef MSZ grzmi o wysadzeniu tamy na Dnieprze. "Odrażająca zbrodnia"

2023-06-06 9:43

Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba oświadczył, że "wysadzając zaporę wodną na Dnieprze w Nowej Kachowce, Rosja spowodowała najprawdopodobniej największą katastrofę technologiczną od dziesięcioleci". Działanie Rosjan Kułeba nazwał "odrażającą zbrodnią wojenną".

Ukraiński szef MSZ o wysadzeniu tamy na Dnieprze. Mówi o "katastrofie technologicznej" i "odrażającej zbrodni"

Szef MSZ Dmytro Kułeba odniósł się na Twitterze do wysadzenia przez Rosjan zapory wodnej na Dnieprze w Nowej Kachowce. – Rosja spowodowała najprawdopodobniej największą katastrofę technologiczną od dziesięcioleci – oświadczył we wtorek (6 czerwca) minister spraw zagranicznych Ukrainy.

Rosja zniszczyła zaporę w (Nowej) Kachowce, powodując prawdopodobnie największą katastrofę technologiczną w Europie od dziesięcioleci i narażając tysiące cywilów na niebezpieczeństwo. To odrażająca zbrodnia wojenna. Jedynym sposobem na powstrzymanie Rosji, największego terrorysty XXI wieku, jest wyrzucenie jej z Ukrainy – napisał Kułeba na Twitterze.

Nowa Kachowka. Rosjanie wysadzili tamę. Dziesiątki tysięcy osób zagrożone

O wysadzeniu przez rosyjskie wojska okupacyjne tamy w Nowej Kachowce Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały we wtorek (6 czerwca) rano. Po zdarzeniu woda zalała częściowo lub całkowicie około 10 miejscowości. Według władz w strefie zagrożenia znalazło się blisko 16 tys. osób.

Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Trwa ewakuacja mieszkańców. Zobacz zdjęcia

Sonda
Uważasz, że wojna na Ukrainie może trwać latami?
Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Ukraina zostanie zalana. Totalna masakra