Szok, dziewczynka urodziła się z ogonem. Był miękki i owłosiony

i

Autor: Shutterstock; Twitter/@MirrorNow Szok, dziewczynka urodziła się z ogonem. "Był miękki i owłosiony"

Nie zapomną tego widoku!

Szok na porodówce. Dziewczynka urodziła się z ogonem. "Miękki, pokryty sierścią"

2022-11-28 13:47

Taki przypadek do tej pory zdarzył się na świecie mniej niż 200 razy. Media donoszą, że w jednym z meksykańskich szpitali na świat przyszła dziewczynka z ogonem. Dziecko urodziło się poprzez cesarskie cięcie i było całkowicie zdrowe. "Ogonek miał ok. 6 cm, był pokryty skórą i delikatną sierścią. Miał spiczastą końcówkę".

Lekarze, którzy przeprowadzali zabieg cesarskiego cięcia w jednej z klinik w Meksyku, nie zapomną tej operacji do końca życia. Dr Josue Rueda, który kierował zabiegiem, opisał ten przypadek - pierwszy taki w Meksyku - w "Journal of Pediatric Surgery Case Reports". "Dziecko urodziło się w terminie, a ciąża przebiegła bez komplikacji. Rodzice dziewczynki mieli już starszego syna, który był całkowicie zdrowy, sami byli młodzi, mieli po dwadzieścia kilka lat" - cytuje "Daily Mail". Tymczasem wkrótce po porodzie okazało się, że maleństwo ma ogon o długości ok. 6 cm i średnicy ok. 5 mm. "Struktura była miękka, pokryta skórą i delikatnymi włosami, można było nią biernie poruszać bez bólu, ale nie wykazywała żadnych spontanicznych ruchów. Dziecko płakało, gdy struktura została ukłuta igłą" - piszą lekarze. Dodają, że poza tym dziecko było całkiem zdrowe, a wszystkie wyniki miało w normie.

Dzieci urodzone z ogonem. 195 takich przypadków na świecie

Jak zaznaczają, zdarza się, że dzieci rodzą się z dwoma rodzajami ogonów: "pseudoogonami, czyli naroślami, które zazwyczaj są spowodowane problemami z kręgosłupem lub nowotworami oraz z ogonami prawdziwymi, które są wyposażone w mięśnie, naczynia krwionośne i nerwy, ale nie mają kości". Ta dziewczynka urodziła się z ogonem prawdziwym. Jak dotąd na świecie zarejestrowano 195 takich przypadków, z czego najdłuższy ogon miał aż 20 cm. 

Meksyk. Urodziła się z ogonem, po dwóch miesiącach urósł

Zdrowa dziewczynka została po jakimś czasie wypisana ze szpitala. Wróciła do niego po dwóch miesiącach. Okazało się wówczas, że przez ten czas ogon urósł jej o niemal centymetr. Chirurdzy usunęli go podczas drobnej operacji, przeprowadzonej w znieczuleniu miejscowym. Dziewczynka mogła wrócić do domu tego samego dnia. 

Sonda
Czy masz dzieci?
Jak przygotować plan porodu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają