Rosyjscy żołnierze padali jak muchy. To największa strata Putina od początku wojny!

i

Autor: AP Rosyjscy żołnierze padali jak muchy

Szok! Takiego pogromu jeszcze nie było. To największa strata Putina od początku wojny

2022-05-16 15:22

O Biłohoriwce, w której 8 maja doszło do chyba największej i najbardziej krwawej bitwy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zrobiło się głośno jeszcze przed weekendem, jednak dopiero w poniedziałek (16 maja) podano informacje na temat rzeczywistych strat, poniesionych przez Rosjan. Władimir Putin będzie wściekły. Takiej klęski się nie spodziewał!

Brytyjski "The Times" już w czwartek i piątek (12 i 13 maja) pisał o bitwie pod Biłohoriwką jako o jednym z najcięższych starć trwającej wojny rosyjsko-ukraińskiej. Gazeta wraz z amerykańskim ośrodkiem analitycznym Atlantic Council potwierdziły także autentyczność zdjęć z pola bitwy. Wtedy jednak mówiło się o rosyjskich stratach rzędu 70 czołgów. Teraz ta liczba jest już inna. "Biłohoriwka na pewno zapisze się w historii tej wojny. To tam prawdopodobnie zginęło jednorazowo najwięcej rosyjskich żołnierzy, a na polach poległo najwięcej rosyjskiego złomu: około 100 jednostek zniszczonego sprzętu i ponad tysiąc Rosjan, zabitych podczas forsowania rzeki Doniec" - napisał w poniedziałek (16 maja) na Telegramie Serhij Hajdaj, szef władz obwodu ługańskiego. 

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska ofensywa idzie jak burza. Wojska już na rosyjskiej granicy!

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Rosja wstrzyma wojnę na 2-3 tygodnie

Przy okazji Hajdaj zaktualizował informacje na temat sytuacji na froncie w okolicach Siewierodoniecka, który jest w tym rejonie kluczowy. "Najeźdźcy rzucają do walki wszystkie siły, starając się otoczyć Siewierodonieck i przejąć nad nim kontrolę. Wielotysięczna rosyjska nawała próbuje przedostać się bliżej w kierunku miasta, ale bez efektu. Nasi obrońcy skutecznie odpierają wroga w wioskach na przedmieściach tak, że przeciwnik wręcz się wycofuje. Walki trwają" - napisał. Dodał jednak, że wśród Ukraińców zdarzają się zdrajcy, którzy utrudniają obronę. "Ktoś z całą pewnością koordynuje namierzanie celów atakowanych przez Rosjan".

CZYTAJ TAKŻE: Strzelili mu w głowę i wrzucili do masowego grobu. "Zrozumiałem, że żyję"

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE