Nie do wiary! Tina Turner pozwała sobowtórkę, bo... jest do niej zbyt podobna

2021-11-09 10:00

Dwie Tiny Turner zwarły się w boju! Jak to możliwe? Otóż 82-letnia gwiazda muzyki zupełnie na poważnie podała do sądu własną sobowtórkę. Jak argumentuje prawdziwa Tina Turner, 30-letnia Dorothea 'Coco' Fletcher z Niemiec jest do niej zbyt podobna i ktoś może je ze sobą pomylić zamawiając bilety na koncerty. Dorothea 'Coco' Fletcher występuje na scenie podczas koncertów mających być hołdem dla prawdziwej Tiny Turner.

Takiej batalii prawniczej w świecie shobiznesu chyba jeszcze nie było! Jedna z największych gwiazd muzyki pozywa swoją sobowtórkę i organizatora jej koncertów, bo... kobieta jest do niej zbyt podobna. Schorowana Tina Turner ma dziś 82 lata i zakończyła już występowanie na scenie. Jednak sobowtórka gwiazdy gra dalej! 30-letnia Dorothea 'Coco' Fletcher z Niemiec występuje w specjalnym show "Simply the best", mającym być w zamierzeniu hołdem dla prawdziwej Tiny. Młodsza o połowę stulecia piosenkarka wystylizowana jest na "babcię rocka" tak dobrze, że rzeczywiście w pierwszej chwili można pomyśleć, iż na scenie stoi młoda wersja Tiny Turner. Zdaniem oryginału ta podróbka to już przesada! Prawnicy Tiny podali do sądu Dorotheę i jej impresariów. Argumentują, że na plakatach promujących trasę koncertową "Simply the best" kobieta jest tak bardzo podobna do piosenkarki, którą naśladuje, iż widzowie mogą zostać wprowadzeni w błąd i kupić bilety na koncert w przekonaniu, że zobaczą prawdziwą Turner. Sąd pierwszej instancji przyznał rację prawnikom gwiazdy, ale sąd apelacyjny uznał, iż prawo do artystycznej ekspresji Dorothea 'Coco' Fletcher jest nadrzędne wobec teoretycznej możliwości pomyłki. Według prawników gwiazdy to nie żadna sztuka, a reklama, więc sprawa trafiła już do sądu najwyższego!

NIE PRZEGAP: Urodziła CUDZE dziecko! Szokująca pomyłka lekarzy

NIE PRZEGAP: 27-latek skazany na ŚMIERĆ za zdradę żony! Kochanka też zostanie zabita

W galerii powyżej możesz zobaczyć, jak zmieniała się Tina Turner na przestrzeni całej swojej wielkiej kariery

Tina Turner urodziła się w ubogiej, patologicznej rodzinie w Nutbush w stanie Tennessee. Jak wspomina w filmie, matka nie kochała jej i była dla niej lodowata nawet wtedy, gdy Tina zrobiła karierę i kupiła jej dom. Kariera piosenkarki zaczęła się pod koniec lat 50-tych. Popularność Tina zdobyła wraz z mężem Ikiem, który jednak wielokrotnie ją bił. Podczas ich głośnego rozwodu w 1978 roku wyszły na jaw brutalne zachowania i uzależnienie od narkotyków męża gwiazdy. Tina zaczęła karierę solową i ona właśnie dała jej ogromną sławę, której szczyt przypadł na lata 80. Majątek wokalistki szacuje się na ćwierć miliarda dolarów (m.in. dzięki sprzedaży ponad sto milionów płyt). Dziś po udarze, walce z rakiem i przeszczepie nerki, który przeszła w 2017 roku Tina przeszła na emeryturę i mieszka z mężem w Szwajcarii.

NIE PRZEGAP: Księżniczka Monako wróciła do męża! Wybaczyła mu zdrady?

NIE PRZEGAP: 15-letni Polak zabił 12-latka, chciał odciąć mu głowę! NOWE fakty

Sonda
Czy Tina Turner słusznie pozywa swoją sobowtórkę?
Kajra o „Tańcu z gwiazdami”: Boli mnie całe ciało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany