Trump potwierdza! Będzie kandydował na prezydenta po raz drugi w 2024 roku

i

Autor: AP Trump potwierdza! Będzie kandydował na prezydenta po raz drugi w 2024 roku

Trump startuje w wyborach 2024

Trump będzie kandydował na prezydenta USA w 2024 roku. Wspomniał o rakiecie w Przewodowie

2022-11-16 10:30

Donald Trump potwierdził oficjalnie, że ponownie zawalczy o prezydenturę! Były prezydent Stanów Zjednoczonych wystartuje w wyborach w 2024 roku. W swoim przemówieniu wygłoszonym w nocy z wtorku na środę czasu polskiego odniósł się do sytuacji w Polsce związanej z rakietą, która spadła na wieś Przewodów na Lubelszczyźnie.

Donald Trump wystartuje w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Oficjalne oświadczenie byłego prezydenta USA

Donald Trump ponownie będzie ubiegał się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Poprzednik Joe Bidena już wcześniej dawał sygnały, że jest zainteresowany startem w wyborach prezydenckich w 2024 roku, ale dopiero teraz oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował. Swoje przemówienie wygłosił ze swojej posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie w miniony weekend odbył się ślub jego młodszej córki, Tiffany. "Dziś ogłaszam moją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - powiedział Donald Trump. Następnie przeszedł do ostrej krytyki rządów obecnego amerykańskiego przywódcy, Joe Bidena. W swoim przemówieniu odniósł się do wojny na Ukrainie, a także sytuacji w Polsce związanej z wybuchem w Przewodowie.

Donald Trump o wybuchu w Przewodowie: "Tylko dzisiaj, rakieta została wysłana, prawdopodobnie przez Rosję, 50 mil w głąb Polski"

"Nasi wrogowie mówią o nas z pogardą i śmiechem i drwinami przez te dwa wydarzenia. Ale jest ich dużo więcej. Tylko dzisiaj, rakieta została wysłana, prawdopodobnie przez Rosję, 50 mil w głąb Polski. I ludzie całkowicie oszaleli i nie są szczęśliwi" - powiedział w swoim stylu Donald Trump. Stwierdził też, że Biden "prowadzi nas na skraj wojny nuklearnej, koncepcji niewyobrażalnej zaledwie dwa krótkie lata temu". Czy Trump ma szanse? Sondaże prowadzone wśród republikanów wskazują na to, że większe szanse ma u nich gubernator Florydy Ron DeSantis.

Sonda
Czy zagłosowałbyś teraz na Trumpa, gdybyś mógł głosować w USA?

Quiz. Znani europejscy politycy. Z jakiego kraju pochodzą?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Angela Merkel przez wiele lat była kanclerzem:
Wybory w USA. Porażka Trumpa, zwycięstwo Ukrainy? Raport Walczaka
Nasi Partnerzy polecają