Trump prowadzi w sondażach na Florydzie i Ohio przed prawyborami

2016-03-11 1:00

Donald Trump może mieć powody do zadowolenia. W dwóch stanach, gdzie będą odbywać się prawybory,na Florydzie i w Ohio, miliarder prowadzi w sondażach, prześcigając pochodzących stamtąd rywali - senatora Marco Rubio oraz gubernatora Johna Kasicha.

Jak wynika z najnowszego sondażu Quinnipiac University na Florydzie aż 45 procent wyborców zarejestrowanych jako republikanie wyraziło chęć głosowania w najbliższy wtorek na Donalda Trumpa. Na pochodzącego z tego stanu Marco Rubio chce oddać głos zaledwie 22 proc wyborców. Jeżeli miliarder wygrałby, co sugerują sondaże, to zdobyłby 99 delegatów.
Z kolei w Ohio na nowojorczyka chce oddać głos 38 procent republikańskich wyborców, ale na gubernatora tego stanu Johna Kasicha niewiele mniej, bo 32 procent. W Ohio do „wzięcia” jest 66 delegatów. Gdyby i tu triumfował Trump, to łącznie zdobyłby 165 delegatów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE