Polacy ratują ludzi po trzęsieniu ziemi w Turcji

i

Autor: Twitter/@ABartkowiak_PSP Polacy ratują ludzi po trzęsieniu ziemi w Turcji

Bardzo dobre informacje

Trzęsienie ziemi w Turcji. Już trzy osoby uratowane z gruzowiska przez polskich strażaków! [AKTUALIZACJA]

2023-02-07 19:34

Katastrofa w Turcji w Syrii wstrząsnęła całym światem. W poniedziałek, 6 lutego, trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera spowodowało niewyobrażalne zniszczenia. Jeszcze tego samego dnia z misją ratunkową wyruszyli polscy strażacy. We wtorek udało im się wydobyć z gruzowiska trzy żywe osoby!

Trzęsienie ziemi w Turcji. Polscy strażacy wydobyli z gruzów kolejną osobę!

W poniedziałek nad ranem (6 lutego) Turcję i Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera. Ofiary śmiertelne kataklizmu liczone są w tysiącach. Na miejsce tragedii udali się polscy strażacy. Niedawno informowaliśmy, że druhom udało się wydobyć z gruzowiska żywego mężczyznę.

Kilka godzin później komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak poinformował, że polscy druhowie mają na swoim koncie drugą uratowaną ofiarę trzęsienia ziemi w Turcji!

"Udało się wydobyć drugą osobę żywą, Po rozmowie z D-ca Grupy, do działań w nocy skierowane zostaną wszystkie nasze zespoły. Czas nas goni!!!! Walka trwa o życie ludzi. Trzymajcie się !!!!" - napisał na Twitterze.

Niedługo potem media społecznościowe obiegła informacja o trzeciej ofierze trzęsienia ziemi, uratowanej przez polskich strażaków. 

"Trzecia osoba uwolniona z gruzów. Brawo, jesteście mistrzami. Walczymy dalej. Uważajcie na siebie" - poinformował komendant główny PSP.

Wcześniej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak informował, że w czasie rekonesansu wskazane zostało miejsce, gdzie pod gruzami mogą znajdować się trzy osoby. Do działań wprowadzone zostały tam dwa zespoły ratowników.

Polscy strażacy na misji ratowniczej w Turcji

Na misję ratowniczą wieczorem 6 lutego z Lotniska Chopina w Warszawie wyleciała grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland złożona z 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. To druhowie z Łodzi, Krakowa, Warszawy i Gdańska.

Listen on Spreaker.