Cudowne ocalenie

Trzy miesiące błąkał się po oceanie z psem! Jedli surowe ryby, pili deszcz

2023-07-16 9:04

Ta historia to gotowy scenariusz filmowy! U wybrzeży Meksyku uratowano mężczyznę, który przez trzy miesiące błąkał się w małej łódce po oceanie. Tim Shaddock miał ze sobą swojego psa Bellę. Pan i jego pies zdołali przetrwać, pijąc deszczówkę i jedząc surowe ryby. Jak to się stało, że zgubili drogę?

Australijczyk błąkał się po oceanie przez trzy miesiące. Towarzyszył mu wierny pies. Obaj zostali uratowani przez załogę kutra rybackiego

Aż trudno uwierzyć w to cudowne ocalenie na Oceanie Spokojnym! Niemal trzy miesiące temu Australijczyk Tim Shaddock postanowił dopłynąć swoją łodzią z La Paz w Meksyku do Polinezji Francuskiej. Doświadczony żeglarz miał dobrze wyposażoną łódkę i zapasy. Poza tym towarzyszył mu wierny pies, ukochana suczka Bella. Jednak taka podróż nieodłącznie wiąże się z ryzykiem. Niestety, tym razem nieprzewidziane okoliczności sprawiły, że pan i jego pies znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Gdy byli już na otwartym oceanie, nagle zerwała się potężna burza. Piorun trafił w łódkę Australijczyka i zniszczył całą elektronikę, a co za tym idzie, aparaturę pokładową pozwalającą na ustalanie lokalizacji i właściwego kursu.

Pies i jego pan przeżyli, jedząc surowe ryby i pijąc deszczówkę

Żeglarz zrozumiał, że wraz z Bellą znaleźli się w poważnych tarapatach. Byli na pełnym oceanie, wszystko wokół wyglądało tak samo. Australijczykowi nie udało się ustalić, gdzie powinien płynąć. Musieli zdać się na ślepy los i liczyć na ratunek. Tak minął jeden dzień, potem kolejny. Zapasy kończyły się. Także zapasy wody. Tim Shaddock zaczął zdawać sobie sprawę z tego, że mogą tu umrzeć z pragnienia i głodu. Ale nie poddał się. Zbierał deszczówkę i łowił ryby. Potem wraz z psem jedli je na surowo. Chowali się pod daszkiem przed piekącym słońcem. Tak minęły niemal trzy miesiące! Dopiero po takim czasie wołania osłabionego żeglarza o pomoc usłyszała załoga kutra poławiaczy tuńczyków. Pies i jego pan zostali wyłowieni, nakarmieni i napojeni wodą.

Sonda
Lubisz survival?

QUIZ. Polskie morze. Bez 11/15 nie waż się pokazać z parawanem na plaży

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: Rewal leży w województwie...
Pomorskie. Zawody Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej maj 2023
Listen on Spreaker.