Twórca Troi i Niekończącej się opowieści nie zyje!Zmarł Wolfgang Petersen

i

Autor: AP Twórca "Troi" i "Niekończącej się opowieści" nie zyje!Zmarł Wolfgang Petersen

Śmierć sławnego reżysera

Twórca "Troi" i "Niekończącej się opowieści" nie żyje! Zmarł Wolfgang Petersen

2022-08-17 9:22

Zmarł sławny niemiecki reżyser Wolfgang Petersen! Zapamiętamy go jako twórcę takich filmowych hitów wszech czasów, jak "Troja" czy kultowa "Niekończąca się opowieść". 81-letni Wolfgang Petersen przegrał walkę z nowotworem trzustki. Czy pamiętasz jego najważniejsze filmy?

Wolfgang Petersen nie żyje. Wyreżyserował takie filmy, jak "Troja" czy kultowa "Niekończąca się opowieść"

Był jednym z najsłynniejszych reżyserów filmowych, a w jego dziełach grały takie gwiazdy, jak Brad Pitt czy Harrison Ford. Zmarł sławny niemiecki reżyser Wolfgang Petersen. 81-letni artysta przegrał walkę z nowotworem trzustki, odszedł spokojnie w swoim domu w Brentwood w Stanach Zjednoczonych. Z jakich filmów szczególnie zapamiętamy Wolfganga Petersena? Rozpoznajemy go jako twórcę takich filmowych hitów wszech czasów, jak "Troja" czy kultowa "Niekończąca się opowieść". Nakręcona w 2004 roku "Troja" to adaptacja słynnej starożytnej "Iliady" Homera z elementami "Odysei" i "Eneidy" Wergiliusza. Achillesa zagrał Brad Pitt, Parysa - Orlando Bloom. Z kolei "Niekończąca się opowieść" powstała z w 1984 roku. Fantastyczny film dla dzieci opowiada o prześladowanym w szkole Bastianie, który przy pomocy znalezionej w księgarni tajemniczej książki przenosi się w świat fantazji i lata na wielkim białym psie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dramat Madonny! Syn podkrada jej ciuchy z szafy i wygląda w nich lepiej

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oto żona Kurta Cobaina! Tak wygląda dziś 58-letnia Courtney Love

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?

Kto umarł? Wolfgang Petersen zmarł w wieku 81 lat. Oto jego najsłynniejsze filmy

Motywem przewodnim filmu jest sławna piosenka Limahla "Never Ending Story". Zarówno ten utwór, jak i film to jedne z symboli popkultury lat osiemdziesiątych. Wolfgang Petersen jest też twórcą takich filmów, jak "Air Force One", w którym zagrali Harrison Ford i Gary Oldman, "Na linii ognia" z Clintem Eastwoodem i Johnem Malkovichem czy wojennego "Okrętu", który w 1981 roku przyniósł Petersenowi światową sławę. Jego ostatnim filmem był "Jak rozbić bank" z 2016 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe kary dla właścicieli psów! Setki tysięcy grzywny i trzy lata więzienia

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rodzice poili małe dziecko wódką! Wszystko się nagrało. WIDEO

QUIZ. Kultowe cytaty z komedii PRL! 9/10 tylko dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
"Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja" to cytat z filmu...
Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE