Ukraina będzie kontratakować? "Na wszystkich frontach". Padła konkretna data!

2022-05-18 10:05
Ukraina zapowiada, że latem będzie kontratakować Rosję na wszystkich frontach
Autor: AP Rosjanie mają się czego obawiać?

Ukraina nie ma wątpliwości co do tego, że strategicznie już wygrała tę wojnę. Odparcie ataków sił rosyjskich to jednak za mało. "Musimy zrozumieć, że w niedalekiej przyszłości przejdziemy do kontrataku na wszystkich frontach" - zapowiada Rościsław Smirnow, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Taką deklarację złożył we wtorek, 17 maja. Kiedy Ukraina chce kontratakować? Jest termin!

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już niemal trzy pełne miesiące, z każdym dniem jednak widać, jak rosyjskie siły i morale słabną. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w środę, 18 maja, po raz kolejny zaktualizował informacje na temat strat armii Putina. Od początku wojny Rosja straciła już ponad 28,3 tysiąca ludzi, a także 1235 czołgów i 202 samoloty. "My mamy rezerwy ludzkie, otrzymujemy sprzęt, badamy inny sprzęt, a tego nie ma w Rosji. A jeśli będziemy postępować zgodnie z tą strategią, wkrótce zaczniemy znacząco dominować, ponieważ my się wzmacniamy, a oni nie" - mówił Smirnow we wtorek, 17 maja, na antenie ukraińskiej telewizji. Kiedy więc możliwy jest kontratak? Pojawił się konkretny termin.

 CZYTAJ TAKŻE: Putin w nocy przeszedł ciężką operację? Zastąpi go sobowtór. Sensacyjne ustalenia!

Gen. Mieczysław Cieniuch: Rosja włączy pauzę na 2-3 tygodnie

Kiedy ukraiński kontratak?

Doradca szefa ukraińskiego MSW podaje szczegóły: "Wróg odczuje siłę naszego kontrataku na przełomie czerwca i lipca". Dodał, że raczej nie ma szans, by Putin ogłosił w Rosji pełną mobilizację, na temat której od pewnego czasu się spekuluje. Dlaczego? "Jeśli weźmiesz badania socjologiczne, to okazuje się, że po operacji specjalnej, którą popierali, są przeciwko wojnie z Ukrainą. Drugi czynnik pochodzi z tych samych badań socjologicznych, ponad 80 proc. [Rosjan - przyp. red.] jest przeciwko mobilizacji, ponieważ mobilizacja dotyczy wojny. I trzeci czynnik – myślę, że w związku z wielką mobilizacją Putin miał 9 maja jedyne okno, by ją ogłosić. Nie zrobił tego i jestem przekonany, że nie zrobi tego w przyszłości" - uważa Rościsław Smirnow. 

CZYTAJ TAKŻE: Rosjanie zaatakowali tuż przy granicy z Polską. Nocne ostrzał kolei!

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?

Rosja jako supermocarstwo?

Tymczasem Rosja zaklina rzeczywistość. W środę, 18 maja, Unian, powołując się na rosyjskie media poinformował, że Rosja ma w planach przywrócenie flagi z czasów ZSRR. "Jestem dumny z obecnej, trójkolorowej flagi, lecz na obecnym etapie rozwoju naszego państwa to właśnie Sztandar Zwycięstwa jest symbolem naszego odradzającego się supermocarstwa" - powiedział deputowany Dumy Państwowej, Michaił Szeremet.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE