Ukraina. Rosjanie ostrzelają Zaporoską Elektrownię Atomową? Ukraiński wywiad ostrzega

i

Autor: AP Ukraina. Rosjanie ostrzelają Zaporoską Elektrownię Atomową? Ukraiński wywiad ostrzega

Wojna w Ukrainie

Ukraina: Rosjanie ostrzelają elektrownię atomową?! Ukraiński wywiad ostrzega

2022-08-13 14:27

Jeśli te scenariusze by się sprawdziły, mogłoby dojść nie tylko do prowokacji, ale też potężnej katastrofy! Ukraiński wywiad alarmuje, że Rosjanie mogą chcieć ostrzelać elektrownię atomową na jej terenie. Mieliby to zrobić pod fałszywą banderą, by winę za atak zrzucić na naszych wschodnich sąsiadów. Ten ostrzał mógłby prowadzić do prawdziwej katastrofy!

Czy Rosjanie mogą ostrzelać Zaporoską Elektrownię Atomową? To największy tego typu obiekt w Europie. Jego uszkodzenie mogłoby doprowadzić do katastrofy. Tymczasem wywiad ukraiński sugeruje, że Rosjanie przygotowują kolejną prowokację!

Przy wjeździe do miasta Enerhodar koło Zaporoskiej Elektrowni Atomowej rosyjscy wojskowi ustawili armatę samobieżną Pion, na której wywiesili flagę ukraińską – ostrzega w sobotę (13.08) ukraiński wywiad wojskowy (HUR). – Broń ta może być użyta do prowokacji – alarmuje strona ukraińska.

Wojna w Ukrainie. Atak na elektrownię atomową?

Na armacie samobieżnej zawieszono niebiesko-żółtą flagę. Wygląda na to, że będzie ona wykorzystywana do kolejnych prowokacji w celu oskarżenia ukraińskich sił zbrojnych – oświadczył wywiad. Komunikat HUR cytuje agencja Ukrinform oraz PAP.

Raport Walczaka: Maria Piechowska: Ukraińcy sami nie spodziewali się, że będą tak zdeterminowani

Jak mogłaby wyglądać prowokacja? Rosyjskie wojsko może dokonać ostrzału terenu w bezpośrednim sąsiedztwie największej elektrowni atomowej w Europie, udokumentować całe zajście i próbować przekonywać – siebie i innych – że za atakiem stoją Ukraińcy. To prawdziwa „pożywka” dla wewnętrznej propagandy i tej, którą Kreml próbuje rozsiewać na arenie międzynarodowej.

Ukraina: Rosjanie atakują obiekty Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Według służb wywiadowczych Ukrainy, doszło także do kolejnego ostrzału artyleryjskiego, w którym uszkodzone zostały obiekty infrastruktury technicznej Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Atak nastąpił z kierunku wsi Wodjane. Strona ukraińska od tygodni oskarża Rosjan o ostrzały artyleryjskie w pobliżu i na terenie siłowni.

Atakujące Ukrainę wojska rosyjskie okupują największą elektrownię atomową w Europie od marca. W siłowni pracuje personel ukraiński. Rosjanie rozmieścili na terenie elektrowni około 500 żołnierzy – przypomina Polska Agencja Prasowa.

Sonda
Czy uważasz, że powinna zostać wysłana na Ukrainę misja pokojowa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany