Zacharova, Miedwiediew

i

Autor: AP Zacharova, Miedwiediew

Wojna na Ukrainie

Ukraina wystawia listy gończe za Miedwiediewem i Zacharową! Wzywali do zniszczenia kraju

2022-10-11 7:44

Nawoływali do wojny i zniszczenia Ukrainy, teraz władze w Kijowie chcą, by poszli pod sąd. Były prezydent i premier oraz rzeczniczka MSZ Rosji znaleźli się na liście kryminalistów, za którymi wystawiono na Ukrainie listy gończe. Listy znalazły się na stronach rządowych. Przypominamy, co mówił Miedwiediew i czym wygrażał.

Dmitrij Miedwiediew groził trzecią wojną światową i apokalipsą. Wystawiono za nim list gończy!

"Dla nas Krym jest częścią Rosji. A to znaczy, że na zawsze. Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi. A jeśli zrobi to państwo członkowskie NATO, oznacza to konflikt z całym Sojuszem Północnoatlantyckim; trzecią wojnę światową. Kompletną katastrofę". Tak mówił Dmitrij Miedwiediew parę miesięcy temu. Grożenie Ukrainie i NATO "końcem świata", "unicestwieniem" i bronią jądrową nie było dla byłego prezydenta i premiera Ukrainy jednorazowym wyskokiem. Ma on na koncie wiele tego rodzaju wypowiedzi, wygłoszonych po wybuchu wojny na Ukrainie. Za nawoływanie do wojny i zniszczenia Ukrainy Dmitrij Miedwiediew powinien iść pod sąd - uważają władze w Kijowie i wystawiają list gończy za agresywnym politykiem. Na liście kryminalistów opublikowanej przez ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Miedwiediew znalazł się obok Marii Zacharowej, rzeczniczki rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dmitrij Miedwiediew według "Ukraińskiej Prawdy" jest poszukiwany za "zamach na integralność terytorialną i nietykalność Ukrainy, dokonany przez przedstawiciela władz". Co do Zacharowej, jest ścigana za "zamach na integralność terytorialną i nietykalność Ukrainy, który doprowadził do śmierci ludzi i innych ciężkich następstw".

Kim jest Dmitrij Miedwiediew? Polityka szuka ukraińskie SBU

Dmitrij Miedwiediew znany jest głównie z bycia swojego rodzaju zmiennikiem Putina. Pełnił funkcję prezydenta Rosji wtedy, gdy zgodnie z rosyjską konstytucją Putin nie mógł już kandydować. Po przerwie, dzięki przejściowym rządom lojalnego Miedwiediewa, rosyjski dyktator powrócił. Dmitrij Miedwiediew był prezydentem Federacji Rosyjskiej w latach 2008-2012, a premierem od 2012 do 2020. Obecnie jest wiceszefem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa.

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Express Biedrzyckiej - Pacek: "Władimir Putin nie może sobie pozwolić na przegraną, bo to będzie jego koniec" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki