Uma Thurman dokonała aborcji! Osobiste wyznanie znanej aktorki

2021-09-22 20:18
Uma Thurman
Autor: East News Uma Thurman

Uma Thurman, światowej sławy aktorka znana m.in. z filmu Pulp Fiction czy Kill Bill zdobyła się na osobiste wyznanie. Kobieta dokonała aborcji. - To była najtrudniejsza decyzja w moim życiu – stwierdziła 51-latka. Swój sekret zdradziła z powodu zagorzałej dyskusji na temat prawa aborcyjnego w Teksasie.

Uma Thurman raczej omija media szerokim łukiem. Nie lubi uczestniczyć w publicznych sporach i dyskusjach. W przypadku tej kwestii aktorka jednak nie umiała milczeć. W Stanach Zjednoczonych trwa obecnie zagorzała dyskusja na temat aborcji. W Teksasie konstytucyjne prawo Amerykanek do usuwania ciąży przestało obowiązywać od 1 września. Od tego czasu każdy obywatel USA może pozwać osobę, która pomogła w przeprowadzeniu aborcji w tym stanie. Mało tego, jeśli wygra rozprawę otrzyma minimum 10 tysięcy dolarów.

Głos w tej sprawie zabrała Uma Thurman, która wyznała, że w przeszłości dokonała aborcji. Taką szokującą informację podał Washington Post, na łamach którego aktorka opublikowała swój felieton. Kobieta przyznała, że „pod koniec bycia nastolatką” przypadkiem zaszła w ciąże. - Karierę aktorską rozpoczęłam w wieku 15 lat, pracując w środowisku, w którym często byłam jedynym dzieckiem w grupie. W wieku kilkunastu lat zostałam zapłodniona przez dużo starszego mężczyznę. Żyłam na walizkach w Europie, z dala od rodziny i miałam rozpocząć pracę. Zmagałam się z tym, co robić – napisała Uma Thurman.

Aktorka wyznała, że aborcja, której dokonała jako nastolatka, była najtrudniejszą decyzją w jej życiu. - Smuci mnie do to do dziś, ale była to droga do życia pełnego radości i miłości. Decyzja o nieutrzymywaniu tej wczesnej ciąży pozwoliła mi dorosnąć i stać się matką, jaką chciałam i potrzebowałam być – napisała 51-latka. Kobieta zdecydowała z rodziną, ze aborcja to będzie właściwe rozwiązanie. - Mimo tego, moje serce było w strzępach – dodała.

Uma Thurman w 1990 roku wzięła ślub z Garym Oldmanem. Dwa lata później małżeństwo się rozpadło. W 1998 roku aktorka poślubiła aktora Ethana Hawke’a, którego poznała na planie filmu Gattaca – szok przyszłości. Mają trójkę dzieci Maye (23 lata), Levona (19 lat) i Lunę (9 lat).

Express Biedrzyckiej - Katarzyna Kotula: Aborcja była, jest i będzie. Polki zawsze znajdą sposób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE