Urlop 34 Polaków w Malezji jak z horroru. Ich hotel stanął w płomieniach [WIDEO]

2019-09-18 12:54 PMar
Nowoberezowo. Ogromny pożar chlewni. Spłonęło ponad 2,5 tys. świń! Straty na 3,5 mln zł!
Autor: kpt. Jerzy Chilimoniuk, KP PSP Hajnówka Nowoberezowo. Ogromny pożar chlewni. Spłonęło ponad 2,5 tys. świń! Straty na 3,5 mln zł!

Nie tak wyobrażali sobie wymarzone wakacje w Malezji turyści z Polski, którzy zamieszkali w czterogwiazdkowym ośrodku Berjaya Tioman na tamtejszej wyspie Tioman. Ten luksusowy ośrodek, zarezerwowany wyłącznie dla zagranicznych gości, stanął nieoczekiwanie w ogniu o godzinie czwartej rano lokalnego czasu. Na szczęście grupę 34 naszych rodaków udało się ewakuować z płonącego kompleksu drewnianych budynków.

Pożar wybuchł w środę nad ranem lokalnego czasu. Informujący o sprawie portal rmf24.pl doniósł, że według wstępnych informacji przyczyną pożaru była eksplozja butli z gazem. Nad budynkiem unosiły się kłęby dymu, ogniem zajął się dach, a następnie całe wnętrze hotelu. Budynek został doszczętnie strawiony przez ogień

Organizujące wyprawę biuro podróży Rainbow Tours potwierdziło, że na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało i wszyscy turyści zostali przeniesieni do innego hotelu. Zapewniono przy tym, że udało się uratować cały ich dobytek. W innym czterogwiazdkowym hotelu spędzą najbliższe dwa dni. Następnie w piątek, zgodnie z planem, wyruszą promem do Singapuru, skąd wrócą samolotem do Polski.