W Chicago jak na polu walki. Tylko w weekend w strzelaninach zginęło tam 5 osób, w tym dzieci

i

Autor: Shutterstock Dramatyczny weekend w Chicago

W Chicago jak na polu walki. W jeden weekend w strzelaninach zginęło 5 osób

2022-01-20 14:13

W ubiegłym tygodniu chicagowska policja z optymizmem, choć umiarkowanym, ogłosiła, że po raz pierwszy od wielu miesięcy odnotowała weekend, w czasie którego nikt w tym mieście nie zginął. Niestety, następny okazał się już być zupełnie inny. Tym razem na ulicach Chicago od kul zginęło pięć osób, a ponad 30 zostało rannych - wśród nich także dzieci.

Z doniesień służb wynika, że najgorzej było w zachodniej i południowej części Chicago. Jak informuje PAP, seria strzelanin miała swój początek w piątkowy (14 stycznia) wieczór, gdy dwóch napastników wysiadło z samochodu i zastrzeliło 39-letniego mężczyznę. W sobotę (15 stycznia) również w wyniku postrzałów, zginęły kolejne dwie osoby, mężczyźni w wieku 24 i 30 lat. Pierwszy został zaatakowany na chodniku, drugi siedział w samochodzie, gdy do niego i jego współpasażera cztery osoby otworzyły ogień. W niedzielę i poniedziałek (weekend był przedłużony) zginęło kolejnych dwóch mężczyzn: 20-letni i 29-letni. Obaj zostali postrzeleni z przejeżdżających samochodów. Tragicznego bilansu dopełniają ranni. 

CZYTAJ TAKŻE: Polski rzeźnik zgwałcił i zabił 21-letnią Libby. Jej matka chce iść z nim na kawę!

CZYTAJ TAKŻE: Kaczynski trafił do szpitala. Lekarze walczą o jego życie. Co mu jest?

Strzelanina na Gocławiu. Zwłoki w pralni

Jak podają służby, w sumie, w czasie tych kilku dni, w wyniku strzelanin ucierpiały 33 osoby, w tym między innymi 15-letni chłopiec, dwóch 19-latków oraz 22-letnia kobieta. Są to przede wszystkim ofiary napadów i pościgów samochodowych. Funkcjonariusze przyznają też, że jak dotąd żaden ze sprawców nie został zatrzymany. 

CZYTAJ TAKŻE: Anders Breivik będzie wolny? Jego ojciec: "Żałuję, że nie zabił też mnie. On nie wyjdzie"

Sonda
Czy byliście kiedyś świadkami przestępstwa? Co wtedy zrobiliście?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE