WAKACJE 2020. W Wielkiej Brytanii BEZ KWARANTANNY dla Polaków

2020-07-10 10:40 zw
Kolejne zachorowania na COVID-19 w powiecie rawickim
Autor: pixabay.com

Uwaga Polacy! Wakacje 2020 będą łatwiejsze dla tych, którzy wybierają sę do Wielkie Brytanii. Władze Anglii, Walii i Irlandii Północnej wpisały Polskę na listę kilkudziesięciu państw świata, których obywatele po przyjeździe na Wyspy Brytyjskie nie będą musieli odbywać 14-dnowej kwarantanny.

Wakacje 2020 zamierzasz spędzić w Wielkiej Brytanii? Chcesz odwiedzić tam rodzinę? Nowa decyzja brytyjskich władz pozwala nie martwić się ewentualnymi utrudnieniami. Władze Anglii, Walii i Irlandii Północnej wpisały Polskę na listę kilkudziesięciu państw świata, których obywatele po przyjeździe na Wyspy Brytyjskie nie będą musieli odbywać 14-dnowej kwarantanny. Poza Polską na liście tej znajdują się również m.in. Szwajcaria, Norwegia, Wietnam, Korea Południowa czy Japonia.

Jest jednak jeden warunek. Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś w którymkolwiek państwie, któego nie ma na liście brytyjskich władz, kwarantannę będziesz musiał jednak odbyć! Do tych państw należą m.in. Szwecja, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Estonia, Łotwa, Bułgaria i Rumunia, a w przypadku Szkocji także Hiszpania.Jeśli jednak nie byłeś za granicą, nie musisz przejmować się ewentualnymi restrykcjami. W Wielkiej brytanii kwarantanna dla przyjezdnych w związku z pandemią koronawirusa obowiązywała od 8 czerwca.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze