Życzenia świąteczne. Tradycyjne i zabawne życzenia na Boże Narodzenie 2019. Możesz je wysłać np. Messengerem

i

Autor: Pixabay By Ci wszystko pasowało, by kłopotów było mało.

Ważna decyzja rządu. Chodzi o ŚWIĘTA. Koronawirus zniszczy tradycję?

2020-10-29 15:00

Nie będzie świątecznych jarmarków! A wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa. Jak informuje dziennik Bild, władze poszczególnych niemieckich miast jedne po drugich odwołują tegoroczne bożonarodzeniowe kiermasze. Tymczasem w całych Niemczech planowany jest tak zwany częściowy lockdown.

W ubiegłych latach obawiano się głównie zagrożenia terrorystycznego na niemieckich jarmarkach bożonarodzeniowych, a teraz - pandemii koronawirusa! Jak informuje dziennik Bild, władze poszczególnych niemieckich miast jedne po drugich odwołują tegoroczne bożonarodzeniowe kiermasze. A przecież trudno wyobrazić sobie Berlin czy Monachium bez świątecznie udekorowanych straganów.

Lecz niestety, szybki wzrost liczby zakażeń w Niemczech postraszył lokalnych włodarzy. Odwołano już jarmarki w Norymberdze, Augsburgu, Muenster, Lubece, Duesseldorfie i we Frankfurcie nad Menem. Tymczasem Angela Merkel ogłosiła "częściowy lockdown", jaki ma obowiązywać w całych Niemczech od 2 do 30 listopada. Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte, jednak spotkania prywatne zostaną ograniczone do 10 osób z maksymalnie dwóch gospodarstw domowych, zamknięte będą salony kosmetyczne, a fryzjerskie pozostaną otwarte. W Niemczech w ciągu ostatniej doby odnotowano 16 tys. nowych przypadków zakażenia Covid-19. Od początku pandemii zachorowało 481 tys. Niemców, zmarło 10,3 tys.

Pielęgniarka na kwarantannie: Nie będę miała z kim podzielić się jajkiem. To będą najgorsze święta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają