Wirtualny spacer po zniszczonej Ukrainie? Mapy Google'a pokazały wstrząsające zdjęcia!

2022-05-18 11:06
Street view na Ukrainie
Autor: Shutterstock, AP Teatr w Mariupolu sprzed i po inwazji

Teraz każdy może doświadczyć potwornych zniszczeń na Ukrainie na własne oczy. Google Maps we współpracy z MSW Ukrainy, w ramach funkcji "street view" wprowadziło możliwość obejrzenia tego, jak wyglądają najbardziej zbombardowane miasta Ukrainy. Przerażający wirtualny spacer ma pokazać całemu światu skalę zniszczeń i dokumentować wstrząsające zbrodnie dokonywane przez Rosjan.

"Zniszczenia zadane naszym miastom przez rosyjskich okupantów będą dostępne w Mapach Google w trybie widoku ulicy. Pozwala on oglądać ulicę tak, jakbyś się nią szedł lub jechał, dzięki czemu każdy może porównać, jak wyglądały miasta przed wojną i co zrobili im rosyjscy najeźdźcy" - mówił w kwietniu minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Igor Bondarenko. "W ten sposób otrzymamy informacje i materiały źródłowe, które pomogą m.in. Policji Narodowej w rejestrowaniu przestępstw popełnianych przez okupantów" - dodał. W tej chwili wirtualne spacery są już możliwe po takich ukraińskich miastach, jak między innymi Bucza, Irpień i Hostomel. Dodatkowo można też zobaczyć zdjęcia miejskiej infrastruktury i zabudowy sprzed inwazji i po niej. Dokumentacja ze zniszczonych terenów jest przerażająca.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina będzie kontratakować? "Na wszystkich frontach". Padła konkretna data!

Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz Drewniak: Rosjanie prowadzą brutalną grę. Mam nadzieję, że odpowiemy im tak samo
Sonda
Czy W. Putin trafi przed Trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE