Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

Władimir Putin mówi o Polsce! "Marzą o tym, by zająć zachodnią Ukrainę"

2022-12-09 7:39

Władimir Putin wygłosił przemówienie o Polsce! Rosyjski prezydent stwierdził, że... to nasz kraj tak naprawdę zagraża Ukrainie, ponieważ są w naszym kraju organizacje, które prędzej zaczną dążenia do aneksji zachodniej części tego kraju! Najbardziej jednak zdumiewające były słowa Putina o tym, jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Rosja...

Oskarżenia Putina wobec Polski! Twierdzi, że w Polsce planowane jest zagarnięcie części Ukrainy

Polska chce zagarnąć zachodnie ziemie Ukrainy, które przed wojną należały do nas. Takie oskarżenia wysuwane są w Rosji i na Białorusi od dawna, a antypolska propaganda szczególnie nasiliła się od wybuchu wojny na Ukrainie. Teraz głos w tej sprawie zabrał sam Władimir Putin. Rosyjski prezydent wygłosił przemówienie o Polsce! Putin stwierdził, że... to nasz kraj tak naprawdę zagraża Ukrainie, ponieważ są w naszym kraju organizacje, które prędzej czy później będą dążyć do aneksji zachodniej części tego kraju. "Mówiąc o rządach niektórych naszych sąsiadów, konkretnie Polski, nacjonalistyczne elementy w tym kraju marzą o odebraniu tego, co nazywają swoimi historycznymi terytoriami, o zagarnięciu zachodnich ziem, które Ukraina zyskała decyzją Stalina po II wojnie światowej" - stwierdził podczas spotkania z... komisją do spraw praw człowieka. Potem mówił dalej.

Putin zapomniał o wojnie na Ukrainie? "Jedyny prawdziwy gwarant integralności terytorialnej i niepodległości Ukrainy w obrębie jej aktualnych granic to Rosja"

"Ale oczywiście nacjonalistyczne organizacje w Polsce marzą o odebraniu tych terytoriów i przyłączeniu ich do Polski i oni będą do tego dążyć. Widzimy to nawet po ich literaturze, dyskusjach, przemówieniach. To jest właśnie to, co oni prędzej czy później zrobią, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości" - mówił Putin. Najbardziej jednak zdumiewające były słowa Putina o tym, jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Rosja. "Jedyny prawdziwy gwarant integralności terytorialnej i niepodległości Ukrainy w obrębie jej aktualnych granic to Rosja, która pomogła jej zdobyć te tereny po II wojnie światowej dzięki decyzji Stalina. (..) Nie sądzę, by dzisiejsi politycy ukraińscy wiele z tego rozumieli, ale niektórzy chyba już zaczynają rozumieć" - ostrzegał Ukrainę Putin, zupełnie zapominając, że sam rozpętał w tym kraju wojnę i zaanektował Krym oraz kilka jego obwodów na południu i wschodzie.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Uciekinier z Rosji obnaża reżim Putina! "Są jak zahipnotyzowani"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany