Wyrzucili dziennikarza za masturbację. Przeprosił przed kamerami i wrócił do pracy

2021-06-11 20:09 Marta Woźniak
Jeffrey Toobin. Dziennikarz New Yorkera masturbował się na wizji
Autor: CNN

Publicysta „New Yorkera”, 61-letni Jeffrey Toobin, w październiku ubiegłego roku był na ustach wszytskich dziennikarzy w Stanach Zjednoczonych. Poważny i ceniony dziennikarz został zawieszony w obowiązkach po tym, jak podczas wideokonferencji… masturbował się. Publicysta był przekonany, że kamera jest wyłączona. „NY” go zwolnił, z kolei stacja CNN zawiesiła z nim współpracę. Aż do teraz.

Jeffrey Toobin to 61-letni dziennikarz i publicysta, który stracił pracę w amerykańskim tygodniku „The New Yorker”. Powodem była masturbacja w trakcie spotkania wideo z współpracownikami i współpracowniczkami. Podczas wideokonferencji poświęconej przygotowaniom jednego z podcastów prowadzonej we współpracy z radiem WNYC zrobiono przerwę, a Toobin wykorzystał ją na dotykanie swoich genitaliów.

WIĘCEJ Dziennikarz masturbował się na wideokonferencji. Myślał, że kamera jest wyłączona…

Dwie osoby, które uczestniczyły w wideokonferencji wszystko zobaczyły. Monitor Toobina był pochylony, a na ekranie widać było jego genitalia. Kiedy zwrócono mu uwagę, ten natychmiast się rozłączył i ponownie przyłączył do spotkania. Toobin został zwolniony z „New Yorkera”, z kolei stacja CNN, z którą współpracował zawiesiła z nim współpracę. Po 8 miesiącach pojawił się jednak w jednym z programów.

Demolka w Kolnie. Straty na 30 tys. złotych. Kamera nagrała nastolatków w akcji

CNN potwierdziło przywrócenie Toobina na stanowisko głównego analityka, ale nie wypowiedziało się dalej. Magazyn „New Yorker” odmówił komentarza. Stacja CNN przygotowała specjalny odcinek, w którym dziennikarka Alisyn Camerota przepytała dziennikarza i której Toobin opisał sytuację, która miała miejsce w październiku zeszłego roku podczas spotkania online, gdzie „został przyłapany na masturbacji przed kamerą”.

WAŻNE Gwiazdor seriali "Ojciec Mateusz" i "Barwy Szczęścia" oskarżony o molestowanie dzieci! Wstrząsające wyznanie ofiary!

„Próbuję powiedzieć, jak bardzo mi przykro, szczerze” - mówił w programie dziennikarz. „Przede wszystkim przepraszam żonę i rodzinę, ale przepraszam też ludzi na apelu Zoom. Przepraszam moich byłych kolegów z New Yorkera. Przepraszam moich obecnych, na szczęście, wciąż jeszcze kolegów z CNN. I przepraszam ludzi, którzy czytali moje prace i oglądali mnie w CNN, którzy myśleli, że jestem lepszą osobą niż ta”- powiedział Toobin. "Nie ma obrony dla mojego postępowania. Jedyną kwestią jest to, jakie powinny być konsekwencje. A „New Yorker” podjął jedną decyzję o konsekwencjach. Na szczęście CNN podjęła inną decyzję, za co jestem bardzo wdzięczny. Mam dużo do odbudowania, ale czuję się bardzo uprzywilejowany i mam szczęście, że będę mógł spróbować to zrobić” - dodał.

ZOBACZ GALERIĘ  Dziennikarz New Yorkera masturbował się na wizji

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze