Królowa narkotyków przyznała się do winy. Żonie El Chapo grozi poważne konsekwencje

2021-06-11 18:23 Marta Woźniak
Królowa mafii zostanie gwiazdą
Autor: INSTAGRAM Królowa mafii zostanie gwiazdą

Emma Coronel, żona sławnego narkotykowego bossa El Chapo, czyli Joaquína Guzmána w lutym została aresztowana na lotnisku w Waszyngtonie. Usłyszała szereg zarzutów, m.in. przemyt narkotyków w latach 2014-2017, pomocnictwo w pamiętnej ucieczce męża z więzienia w 2015 roku. Teraz przyznała się do stawianych jej zarzutów. Na wyrok będzie musiała poczekać do września.

Media pisały o niej królowa narkotyków, i jak się okazuje, wiele się nie myliły. Emma Coronel, 31-letnia żona sławnego narkotykowego bossa El Chapo odpowie za przemyt narkotyków i pomoc w pamiętnej ucieczce męża z więzienia.

PRZECZYTAJ El Chapo: moje jedyne uzależnienie to KOBIETY. Narkotykowy baron ma 23 dzieci

Postawienie zarzutów byłej uczestniczce konkursów piękności umożliwiły zeznania świadka. Mężczyzna opowiedział, jak żona El Chapo organizowała plan sławnej ucieczki tunelami specjalnie wydrążonymi z meksykańskiego więzienia i zapłaciła za to w sumie 3 miliony dolarów, z czego większa część została przeznaczona na łapówki dla wysoko postawionych urzędników ze służby więziennej.

Syn Zenka Martyniuka stanął przed sądem za narkotyki! Zapadł wyrok: 5 miesięcy prac społecznych

Coronel przyznała się przed sądem w Waszyngtonie do stawianych jej zarzutów. Jak donosi BBC za sam handel narkotykami może jej grozić dożywocie. Wyrok zostanie ogłoszony 15 września. Jak donosił „New York Times” 31-latka miała pomagać w eksporcie 450 kilogramów kokainy, 90 kilogramów heroiny i prawie 90 000 kilogramów marihuany do Stanów Zjednoczonych a do tego zorganizować spektakularną ucieczkę El Chapo z więzienia Altiplano w Meksyku. Chodziło o wydostanie się przez 1,5-kilometrowy tunel, przez który jej mąż miał uciekać motocyklem.

El Chapo to założyciel meksykańskiego kartelu Sinaloa, jeden z najpotężniejszych i najbardziej bezwzględnych bossów narkotykowych świata. Przez blisko 30 lat przemycał do Stanów Zjednoczonych olbrzymie ilości kokainy, metaamfetaminy, heroiny i marihuany. Zanim aresztowano go w 2014 roku, ukrywał się przed policją przez 13 lat. Guzman trafił do więzienia pod Toluką, skąd w spektakularny sposób uciekł w lipcu 2015 roku. Wykorzystano do tego celu drążone miesiącami tunele i podkopy. El Chapo cieszył się wolnością tylko kilka miesięcy. Zatrzymano go ponownie w styczniu 2016 roku. W 2017 roku poddano go ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. W 2019 roku został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

ZOBACZ GALERIĘ Emma Coronel królowa mafii

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze