Zaraza połączyła zakochanych! Romeo i Julia czasów pandemii

2020-09-22 9:30 zw
Werona
Autor: FabioVerona, Wikimedia/ CC BY-SA 3.0 Werona

Pośrodku ogarniętego zarazą włoskiego miasta narodziła się wielka miłość! W dodatku tym miastem jest Werona, a zakochani poznali sie na balkonach. Michele D'Alpaos (38 l.) i Paola Agnelli (40 l.) zostali okrzyknięci Romeo i Julią czasów Covida. Teraz biorą ślub!

Historia tej miłości do złudzenia przypomina sławny dramat Szekspira "Romeo i Julia"! Po pierwsze, miejscem akcji również jest włoska Werona. Podczas szczytu pandemii koronawirusa zabronione było tam wychodzenie z domów bez naprawdę istotnego powodu. W efekcie ludzie wychodzili na balkony, gdzie wiecozrsmi machali do siebie i muzykowali. Tak robiła też rodzina Paoli Agnelli.

Koncert dochodzący z jej balkonu posłyszał mieszkający w okolicy prawnik Michele D'Alpaos. Zakochał się najpierw w pięknym dźwięku wiolonczeli, a potem w siostrze muzykantki, czyli właśnie w Paoli! To była miłość od pierwszego wejrzenia i kwitła na balkonie niczym w przypadku Romea i Julii. Gdy najbardziej surowe restrykcje zelżały, Paola i Michele mogli wreszcie iść na prawdziwą randkę, a teraz biorą ślub! Wesele planują zorganizować na dachu, by nawiązać do romantycznej historii swojej miłości.

Koronawirusy krążyły przez lata, a kobiety są bardziej odporne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze