Dr hab. Paweł Knapp wyróżniony w Europie! Jako pierwszy Polak w historii

2019-11-06 11:21 jch
Dr hab. Paweł Knapp
Autor: Uniwersytet Kliniczny w Białymstoku Dr hab. Paweł Knapp

Dr hab. Paweł Knapp z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku jako pierwszy Polak został mianowany certyfikowanym nauczycielem ginekologii onkologicznej Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej to wiodąca europejska organizacja skupiająca ponad 3 tysiące lekarzy i naukowców z 30 krajów zajmujących się badaniem, zapobieganiem i leczeniem nowotworów złośliwych narządu rodnego. Jednym słowem czuwa nad tym, jak wygląda leczenie onkologiczne w Europie.

W ostatnich dniach w Atenach odbywał się XXI kongres ESGO. Podczas tego naukowego spotkania dr hab. Knapp otrzymał certyfikat. To potwierdzenie, że leczy on według najnowszych europejskich standardów.

- Oznacza to, że zgodnie z wytycznymi i standardami europejskimi jestem dedykowanym nauczycielem z ginekologii onkologicznej – mówi dr hab. Paweł Knapp. – To potwierdzenie, że w naszym ośrodku leczymy według najnowszych standardów i daje mi to również możliwość szkolenia lekarzy w całej Europie według standardów ESGO. Będziemy również mogli jako Uniwersyteckie Centrum Onkologii rozpocząć starania o uzyskanie certyfikacji ESGO i zostanie ośrodkiem, w którym będą się mogli kształcić lekarze np. z Europy Środkowej czy Wschodniej.

Dr hab. Paweł Knapp od początku swojej pracy zawodowej jest związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Od dwóch lat kieruje ośrodkiem zajmującym się leczeniem pacjentek z nowotworami ginekologicznymi (najpierw był to Pododdział Ginekologii Onkologicznej, a od marca tego roku przekształcony w Uniwersyteckie Centrum Onkologii).

Czytaj także: Rak jajnika. Ciepła chemia sposobem na nowotwór? W USK odbył się pierwszy taki zabieg

Od lat działa też w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Odbył staże m.in. w University of California, Irvine w Stanach Zjednoczonych (Prof. Bristow) oraz Memorial Sloan-Kattering Cancer Center w Nowym Jorku, USA (Prof. Barakat, Prof. Chi).