RZESZÓW: W sobotę bezpłatne BADANIA dla mężczyzn [AUDIO]

2019-11-13 14:34 AZ
W sobotę bezpłatne badania dla mężczyzn
Autor: Pixabay

Panowie - pora o siebie zadbać! To umożliwi wam w najbliższą sobotę Zakład Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie. Już 16 listopada będziecie mogli bezpłatnie wykonać szereg badań i porozmawiać ze specjalistami.

W programie m.in. konsultacje z lekarzem dermatologiem, badania EKG z opisem, spirometria i wiele innych. Na miejscu będzie obecny również dietetyk, który przy użyciu specjalistycznej wagi dokona pomiarów indeksu masy i składu ciała (BMI). Następnie trener personalny na podstawie uzyskanych wyników pomoże dobrać panom odpowiednie ćwiczenia.

Mężczyźni będą mogli wykonać również badanie EKG, którego wynik zostanie zinterpretowany przez lekarza specjalistę.  Z kolei w gabinecie zabiegowym będzie można wykonać pomiary ciśnienia i cukru we krwi oraz zrobić testy na obecność bakterii helicobacter pylori, która wywołuje m.in. wrzody żołądka. Panowie będą mieli też okazję do zrobienia bezpłatnej spirometrii.

Zaprasza zastępca dyrektora ZOZ -u Ewa Skoczyńska

- Pomiary wagi ciała, składu ciała, konsultacje pielęgniarskie dotyczące przerostu prostaty, pomiary ciśnienia, glukozy we krwi - dodaje zastępca dyrektora ZOZ, Ewa Skoczyńska.

Oprócz tego, dla wszystkich chętnych, doświadczony ratownik medyczny przeprowadzi kurs udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem ofiar wypadków drogowych.

Sobotnia akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”, skierowanej do rodzin z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Celem akcji jest promocja zdrowia i zachęcenie mieszkańców do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych.