Mieszkanka powiatu krośnieńskiego padła ofiarą oszustów internetowych

i

Autor: mat. policji Mieszkanka powiatu krośnieńskiego padła ofiarą oszustów internetowych

Chciała tylko sprzedać wazon. Straciła ponad 5 tysięcy złotych

2022-06-28 13:36

Mieszkanka powiatu krośnieńskiego (woj. lubuskie) padła ofiarą oszustów internetowych. Kobieta chciała sprzedać na jednym z portali wazon za 100 zł. Transakcja do skutku nie doszła, a z konta kobiety zniknęło ponad 5 tys. zł.

Oszuści internetowi nie próżnują. Przekonała się o tym boleśnie mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która postanowiła sprzedać na jednym z portali wazon. Kobieta wystawiła przedmiot za 100 zł i już wkrótce odezwała się do niej osoba zainteresowana jego kupnem.

Właścicielka wazonu dostała informację z prośbą o podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej, na który zostaną przesłane informacje niezbędne do wysłania przesyłki i pieniędzy. Kobieta, zgodnie z prośbą, podała swoje dane, a także dane karty płatniczej. Następnie weszła w link przesłany na jej adres mailowy, po czym wpisała tam swoje dane i otrzymany kod. Oszuści tylko na to czekali - po chwili z konta kobiety zniknęło ponad 5 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: 17-letni włamywacz wpadł w ręce policji. Część łupów zakopał w lesie

- Sprzedaż przedmiotów na różnego rodzaju portalach aukcyjnych to już standard. Musimy jednak pamiętać, że internet, to również doskonałe miejsce dla oszustów, którzy tylko czekają na to, by móc dostać się do pieniędzy zgromadzonych na naszym koncie bankowym - ostrzega podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. - Decydując się na korzystanie z portalu musimy zawsze zachować ostrożność, znać działanie procesu kupno-sprzedaż, a przede wszystkim nigdy nie podawać innym osobom danych umożliwiających zalogowanie się do naszego konta bankowego. Brak ostrożności w tym zakresie może nas drogo kosztować.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE