Co zrobiła kierująca?

Kobieta i mężczyzna wylecieli w powietrze! Koszmarny wypadek na przejściu w Zielonej Górze [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-11-08 12:34

Policja w Zielonej Górze opublikowała nagranie z wypadku na przejściu dla pieszych, gdzie doszło do potrącenia kobiety i mężczyzny. Wszystko działo się na ul. Sikorskiego jeszcze przy dziennym świetle, ale mimo to kierująca fiatem zdawała się nie widzieć przechodzącej przez pasy pary. Po uderzeniu poszkodowani wylecieli w powietrze i upadli na jezdnię.

Kobieta i mężczyzna wylecieli w powietrze! Koszmarny wypadek na przejściu w Zielonej Górze

Kobieta i mężczyzna padli ofiarą poważnie wyglądającego wypadku, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. W niedzielę, 6 listopada, w godzinach porannych lub popołudniowych, gdy na dworze było jeszcze jasno, 50-latka i 60-latek przechodzili przez pasy na ul. Sikorskiego. Na nagraniu widzimy, że nie weszli na przejście tuż pod nadjeżdżający samochód, ale dużo wcześniej, czego najwidoczniej nie dostrzegła 32-latka prowadząca fiata. Kobieta uderzyła prosto w pieszych, a kamera zarejestrowała moment, gdy poszkodowani wylecieli w powietrze, upadając później na jezdnię. 50-latce na szczęście nic poważnego się nie stało, natomiast mężczyzna trafił do szpitala ze złamaną ręką. Kierująca fiatem była trzeźwa, a teraz odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Zielonej Góry.

- Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, ale także do warunków atmosferycznych, szczególnie w okresie jesiennym. O szczególną ostrożność prosimy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i osób kierujących hulajnogami. Pamiętajmy jednak, że niechronionych uczestników ruchu drogowego także nic nie zwalnia z obowiązku zachowania ostrożności, dlatego zanim przejdą lub przejadą na drugą stronę jezdni, powinni się upewnić, że mogą to zrobić w sposób bezpieczny! - przypomina policja w Zielonej Górze.

Osobówka wjechała w pieszych
Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?