Co zrobiła kierująca?

Kobieta i mężczyzna wylecieli w powietrze! Koszmarny wypadek na przejściu w Zielonej Górze [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-11-08 12:34

Policja w Zielonej Górze opublikowała nagranie z wypadku na przejściu dla pieszych, gdzie doszło do potrącenia kobiety i mężczyzny. Wszystko działo się na ul. Sikorskiego jeszcze przy dziennym świetle, ale mimo to kierująca fiatem zdawała się nie widzieć przechodzącej przez pasy pary. Po uderzeniu poszkodowani wylecieli w powietrze i upadli na jezdnię.

Kobieta i mężczyzna wylecieli w powietrze! Koszmarny wypadek na przejściu w Zielonej Górze

Kobieta i mężczyzna padli ofiarą poważnie wyglądającego wypadku, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. W niedzielę, 6 listopada, w godzinach porannych lub popołudniowych, gdy na dworze było jeszcze jasno, 50-latka i 60-latek przechodzili przez pasy na ul. Sikorskiego. Na nagraniu widzimy, że nie weszli na przejście tuż pod nadjeżdżający samochód, ale dużo wcześniej, czego najwidoczniej nie dostrzegła 32-latka prowadząca fiata. Kobieta uderzyła prosto w pieszych, a kamera zarejestrowała moment, gdy poszkodowani wylecieli w powietrze, upadając później na jezdnię. 50-latce na szczęście nic poważnego się nie stało, natomiast mężczyzna trafił do szpitala ze złamaną ręką. Kierująca fiatem była trzeźwa, a teraz odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Zielonej Góry.

- Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, ale także do warunków atmosferycznych, szczególnie w okresie jesiennym. O szczególną ostrożność prosimy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i osób kierujących hulajnogami. Pamiętajmy jednak, że niechronionych uczestników ruchu drogowego także nic nie zwalnia z obowiązku zachowania ostrożności, dlatego zanim przejdą lub przejadą na drugą stronę jezdni, powinni się upewnić, że mogą to zrobić w sposób bezpieczny! - przypomina policja w Zielonej Górze.

Osobówka wjechała w pieszych
Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE