Kostrzyn: Napadli na stację paliw! Policjanci szukają sprawców, którym grozi 12 lat więzienia

2021-04-05 15:20 PAP Oskar Nawalany
Tankowanie, ceny paliw, stacja benzynowa
Autor: Rafał Mądry

Policjanci szukają sprawców napadu na jedną ze stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Przestępcy sterroryzowali pracownicę i zabrali z kasy pieniądze z utargu – poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, do rozboju doszło wczesnym popołudniem w wielkanocną niedzielę. Do budynku stacji weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn.

Rzecznik lubuskiej policji poinformował, że jeden z nich szarpał pracownicę stacji i przewrócił na ziemię. Drugi zabrał pieniądze. Potem obaj wybiegli ze stacji i odjechali z trzecim z mężczyzn czekającym na nich w samochodzie. Poszkodowanej nic poważnego się nie stało.

Na miejscu przestępstwa przez kilka godzin pracowali śledczy. Zabezpieczono ślady i nagrania z monitoringu obiektu; trwają inne czynności w tej sprawie. Policjanci ustalili, że przestępcy poruszali się kradzionym autem.

Zobacz: Potężne podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce! Najszybciej gonimy Zachód

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi od dwóch do 12 lat więzienia. Informację o zderzeniu przekazała na swoim portalu „Gazeta Lubuska”.

Zielona Góra: Piesza przeleciała kilkadziesiąt metrów! Kierowca nie hamował!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE