Lubuskie: Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę. Teraz czeka ich deportacja

2022-05-06 8:36
Cudzoziemcy usiłowali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę
Autor: Straż Graniczna Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Pomagał im w tym 41-letni obywatel Mołdawii. Wszyscy zatrzymani obcokrajowcy dobrowolnie poddali się karze, a w najbliższym czasie czeka ich deportacja.

W środę (4 maja) na jednej z dróg prowadzących do Niemiec funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez 41-letniego obywatela Mołdawii. W aucie, oprócz kierowcy, podróżowało dwóch młodych mężczyzn, podających się za obywateli Egiptu oraz dwóch obywateli Syrii. Cudzoziemcy podający się za Egipcjan nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, natomiast Syryjczycy mieli paszporty z rosyjskimi wizami i stemplami rosyjskiej kontroli granicznej. Wszyscy przyznali, że usiłowali dostać się do Niemiec.

ZOBACZ TEŻ: BMW owinęło się wokół drzewa. 18-latek cudem uszedł z życiem! [ZDJĘCIA]

Zatrzymani pasażerowie samochodu usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia polsko-niemieckiej granicy. Trzech z nich dobrowolnie poddało się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na rok, a jeden z nich takiej samej karze, ale w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto wszczęto wobec nich postępowanie w sprawie zobowiązania ich do opuszczenia naszego kraju.

Zarzuty usłyszał także 41-letni Mołdawianin. Mężczyzna przyznał się do pomocnictwa w niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wobec niego również zostało wszczęte postępowanie, w wyniku którego otrzyma decyzję o konieczności wyjazdu z Polski.

Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Autostradą A1 gnał na złamanie karku. Zapłacił za to wysoką cenę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE