Lubuskie. Poszukiwania 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka. Czy doszło do "nieszczęśliwego zdarzenia"? [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

Lubuskie, Ledno. Poszukiwania zaginionych nastolatków. Jest pierwszy trop. Policjanci znaleźli nad Odrą bluzę
Autor: mat.prasowe Lubuskie, Ledno. Poszukiwania zaginionych nastolatków. Jest pierwszy trop. Policjanci znaleźli nad Odrą bluzę

W Lednie w województwie lubuskim trwa druga doba poszukiwań 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka. Jeszcze dziś informowaliśmy, że psy tropiące zaangażowane w poszukiwania zaginionych podjęły trop w okolicach wału nad Odrą. Teraz, według ustaleń PolsatNews, przy rzece odkryto bluzę jednego z nich. Zobacz zdjęcia z poszukiwań na se.pl.

Ledno. Trwają poszukiwania nastolatków Filipa i Marka. Psy podjęły trop w pobliżu wału nad Odrą, policjanci trafiają na bluzę

Aktualizacja godz. 20.00 (czwartek 13 maja)

Jak informuje PAP, kończy się trzecia doba poszukiwań zaginionych nastolatków z Ledna, ale nadal nie odnaleziono 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka. W czwartek w poszukiwaniach brało udział ponad 200 osób: policjantów, strażaków, żołnierzy WOT czy ratowników WOPR. Od początku akcji przeszukali oni obszar około 2,5 tys. ha - zarówno z lądu, wody, jak i z powietrza - i sprawdzili 200 km dróg. Obecnie skupiają się głównie na Odrze, gdzie w czwartek wypłynęło siedem łodzi, w tym dwie wyposażone w sonary do przeszukiwania dna rzeki.

- Mimo zaangażowania dużych sił, specjalistycznego sprzętu i znakomicie wyszkolonych grup poszukiwawczych los chłopców nadal jest nieznany. Nie wykluczamy, że ich zaginięcie może mieć związek z nieszczęśliwym zdarzeniem nad rzeką Odrą, ale cały czas ratownicy mają nadzieję na pozytywny finał poszukiwań - mówi PAP Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Poszukiwania w Lednie to wciąż wielka niewiadoma. W środę 12 maja trwa druga doba intensywnych działań policjantów, strażaków, mieszkańców, psów i śmigłowców, łodzi motorowych i dronów. - Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionych nastolatków - podkreślają policjanci z Zielonej Góry.

Zobacz więcej: Ledno. Kim są zaginieni nastolatkowie? Setki osób szuka 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy: zaginięcie 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka zgłosiły rodziny obu chłopców w poniedziałkowy wieczór: jeszcze tego samego dnia ok. godz. 15 byli widziani po raz ostatni, gdy mijali dom oznaczony numerem 8. W ich odnalezienie, przy pomocy wymienionych powyżej sprzętów, bierze udział w sumie ok. 200 mundurowych. Do tej pory przeczesano ok. tysiąca hektarów w pobliżu miejscowości, włączając w to teren w sąsiedztwie Odry i samą rzekę.

Zobacz więcej: Ledno: Zaginęło dwóch nastolatków. Gigantyczna akcja poszukiwawcza [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zaginęło dwóch nastolatków. Trwają poszukiwania!

Śledczy nie wykluczają żadnej z możliwości, w środę 12 maja psy tropiące podjęły trop w okolicy wałów przy Odrze. Jeszcze tego samego dnia, według ustaleń PolsatNews, na brzegu rzeki odkryto jedną z bluz zaginionych chłopców. Dziś do zintensyfikowanych działań dołączyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE