Uwaga na oszustów

Mieszkanka Zielonej Góry oszukana! Chciała pomóc córce, a straciła oszczędności. Policja szuka tego mężczyzny!

2022-11-23 13:21

Policjanci z Zielonej Góry poszukują mężczyzny, który na początku października odebrał od jednej z mieszkanek pieniądze przeznaczone na rzekomą kaucję dla córki kobiety. To było oszustwo! Mężczyznę zamieszanego w to przestępstwo zarejestrowała kamera monitoringu. Policja publikuje jego wizerunek.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zajmuje się sprawą oszustwa, do którego doszło 3 października 2022 roku w bloku mieszkalnym przy ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze.

Pokrzywdzona kobieta odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Oszust informował rozmówczynię o wypadku córki i konieczności wpłacenia "kaucji", żeby córka nie miała kłopotów. Po pieniądze zgłosił się mężczyzna widoczny na zapisach monitoringu w bloku pokrzywdzonej. Nadzorujący sprawę Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze przychylił się do wniosku policjanta prowadzącego postępowanie i wydał postanowienie o upublicznieniu wizerunku podejrzewanego o oszustwo.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów 40, telefoniczny pod numerami: 47 7952139, 47 7952150 lub z dyżurnym jednostki pod numerem 47 7952411 bądź mailowy: sekretariat.doch.kmp_zgora@go.policja.gov.pl.

Odebrał pieniądze wyłudzone przez oszusta. Poznajesz tego mężczyznę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE