Burze nadciągną nad Polskę z Niemiec

i

Autor: gosiak1980/cc0/pixabay

Żółte alerty w Lubuskiem

Nad Lubuskie nadciąga burza z Niemiec. Alerty w czterech powiatach

2022-08-26 9:39

Burze i intensywne opady deszczu, a miejscami również gradu, mogą wystąpić w ciągu najbliższych godzin w woj. lubuskim. Przyczyną tego jest front burzowy znajdujący się nad wschodnimi Niemcami i Czechami, który w piątek po południe przesunie się nad polską granicę. IMGW wydało ostrzeżenia dla czterech lubuskich powiatów.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" - informuje IMGW. Ostrzeżenia I stopnia obowiązują w powiatach słubickim, krośnieńskim, żarskim i żagańskim. Niebezpieczne zjawiska mogą między godz. 11.30 a 22.30.

>>> Przybyszów: Kombajn przygniótł rolnika. 30-latek nie żyje

Postęp prac na przekopie Mierzei Wiślanej

Radar pogodowy jednoznacznie wskazuje, że burzowy front przywędruje nad woj. lubuskie znad Niemiec. Kumulacji zjawisk należy spodziewać się między godz. 14.00 a 17.00. Burze i opady deszczu będą występować wzdłuż całej zachodniej granicy Polski. W woj. lubuskim największe wyładowania pojawią się w okolicy Żagania i Żar.

Piątkowe burze to tylko zapowiedź tego, czego należy spodziewać się w zachodniej Polsce w weekend. Jak pokazują prognozy, burze przejdą przez woj. lubuskie również w sobotę. Ostatni weekend wakacji pełen będzie skrajnych zjawisk pogodowych. Po sobotnich burzach, w niedzielę ochłodzenie i typowo jesienna aura.

Czytaj także: Janusze kradzieży z Żagania! Zasnęli na robocie w kradzionym samochodzie