Niebezpieczna pogoda w woj. lubuskim! IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

i

Autor: pixabay.com Niebezpieczna pogoda w woj. lubuskim! IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

Niebezpieczna pogoda w Lubuskiem! IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

2022-06-29 13:36

Gwałtowna zmiana pogody w Lubuskiem! W środę w nocy i w czwartek nad ranem (29/30 czerwca) w woj. lubuskim będą silne burze. Towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu i gradu oraz porywisty wiatr nawet do 90 km/godz. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia dla sześciu powiatów w Lubuskiem. Sprawdź, na radarze burzowym gdzie jest burza.

Nagłe zmiany pogody w woj. lubuskim! Alerty IMGW na 29 i 30 czerwca

W środę w nocy i w czwartek nad ranem (29/30 czerwca) na południu woj. lubuskiego spodziewane są burze z gradem i ulewnym deszczem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe II stopnia dla sześciu powiatów. Synoptycy przewidują, że burze w Lubuskiem zaczną pojawiać się w środę wieczorem. Burzom będą miejscami towarzyszyły opady ulewnego deszczu od 40 do 50 mm oraz porywisty wiatr wiejący z prędkością nawet do 00 km/godz. Miejscami może spaść również grad.

Alert pogodowy przed burzami w woj. lubuskim obowiązuje od godz. 21 w środę (29 czerwca) do godz. 5 w czwartek (30 czerwca) w Zielonej Górze oraz na terenie powiatów:

  • zielonogórskiego
  • nowosolskiego
  • wschowskiego
  • żagańskiego
  • żarskiego

Ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zielona Góra: Ruszają wakacyjne loty do Turcji. W planach są kolejne połączenia

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE