Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Nowe przypadki koronawirusa w Lubuskiem. Liczba osób zakażonych gwałtownie wzrosła

2020-03-22 19:31

W niedzielę kilka minut przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Dwa nowe przypadki dotyczą chorych z województwa lubuskiego. Łączna liczba zarażonych przekroczyła tym samym 600 i w szybkim tempie zbliża się do tysiąca.

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało na Twitterze chwilę przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia.

Kim są nowi zarażeni z województwa lubuskiego?

Kolejne dwa przypadki koronawirusa odnotowano w województwie lubuskim. Dwie pacjentki w sile wieku, z powiatu zielonogórskiego oraz z Zielonej Góry, znajdują się w Szpitalu Uniwersyteckim - poinformowało biuro prasowe Wojewody Lubuskiego.

Łączna liczba przypadków zakażenia w Lubuskiem wzrosła do 11. W całej Polsce odnotowano 627 przypadków koronawirusa, siedem osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE