Policyjna kontrola zakończyła się karą na 10 tysięcy zł! Co zrobił kierowca?

2020-04-09 9:57 GE
Policjanci ukarali niesfornego kierowcę
Autor: GE Policjanci ukarali niesfornego kierowcę

Zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, nie zatrzymał się do kontroli i jeszcze próbował uciekać. Żarscy kryminalni po krótkim pościgu zatrzymali 30-latka. Jak się okazało wsiadł za kierownicę, kiedy powinien być w domu na kwarantannie.

W niedzielę, 5 kwietnia, żarscy kryminalni przemieszczając się ulicami miasta zwrócili uwagę na samochód marki BMW. Policjanci pojechali za nim, aby dokonać kontroli, wówczas kierujący gwałtownie przyspieszył, uciekając przez miasto. Nie zatrzymał pojazdu pomimo tego, że funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Pościg nie trwał długo, gdyż dalszą drogę ucieczki zablokował radiowóz, który nadjechał z przeciwnego kierunku.

Kierowca nie zdążył wysiąść z pojazdu, kiedy przy drzwiach BMW pojawili się kryminalni i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Żar. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Jak się okazało, mężczyzna objęty był kwarantanną, złamał jej zasady wychodząc z domu i przemieszczając się samochodem. Teraz odpowie nie tylko za przestępstwo z art. 178 b kodeksu karnego, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O tym rażącym naruszeniu funkcjonariusze powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żarach. Jego decyzją 30-latek już został ukarany karą pieniężną w wysokości 10 tys. złotych .

30-latek nie był jedyną osoba ukarana za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny. Policjanci w związku z rażącymi naruszeniami wobec jeszcze trzech osób skierowali w ostatnim czasie wnioski do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który nałożył kary pieniężne po 5 tys. złotych. Osoby te m.in. nie odbierały telefonów od policjantów, przebywały w zupełnie innym miejscu niż wskazywały, ignorowały zakazy i wychodziły na zakupy.

Uderzyli radiowozem w motocyklistę. Uciekinier sam się prosił

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.