Pościg za busem z kontrabandą. 49-latek przewoził papierosy warte ponad milion złotych!

2022-05-27 14:42
Kierowca fiata przewoził papierosy warte ponad milion złotych
Autor: mat. policji Kierowca fiata przewoził papierosy warte ponad milion złotych

Policyjnym pościgiem zakończyła się próba zatrzymania do kontroli przez krośnieńskich policjantów kierowcy fiata ducato. Mężczyznę udało się zatrzymać dopiero po kilku kilometrach. Jak się okazało, 49-latek przewoził ponad 60 tys. paczek nielegalnych papierosów wartych niemal 1,2 mln zł.

We wtorek (24 maja) policjanci z krośnieńskiej drogówki, pełniący dyżur w miejscowości Pław (woj. lubuskie), postanowili zatrzymać do kontroli jadącego od strony Zielonej Góry kierowcę fiata ducato. Na widok funkcjonariuszy, siedzący za kierownicą fiata mężczyzna zredukował bieg i gwałtownie przyspieszył, uciekając w kierunku miejscowości Dąbie. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

ZOBACZ TEŻ: Nieudane włamanie, rozbite auto i holowanie przez traktor. Lubuski „Gang Olsena” w akcji

Kierowca fiata za wszelką cenę próbował zgubić ścigający go patrol. Przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał inne samochody, ale policjanci cały czas byli tuż za nim. W pewnej chwili uciekinier zjechał z głównej drogi w kierunku Kosierza i zatrzymał pojazd. Sytuację tę natychmiast wykorzystali funkcjonariusze, którzy podbiegli do fiata i siłą wyciągnęli jego kierowcę.

Jak się okazało, za kierownicą fiata siedział 49-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Szybko wyszedł na jaw też powód jego ucieczki. Mężczyzna nie dość, że miał odebrane prawo jazdy, to jeszcze przewoził ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

- Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli samochód wraz z załadunkiem, a następnie przeprowadzili oględziny ujawnionego towaru - informuje podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. - Łącznie policjanci zabezpieczyli do sprawy karnej blisko 62 tys. paczek papierosów, co stanowi ok. 1.240.000 sztuk papierosów.

Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także przewożenia papierosów bez polskich znaków akcyzy, co spowodowało uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu podatku akcyzowego o łącznej wartości blisko 1,2 mln zł.

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Kierowca BMW driftował na rondzie w Gorzowie Wielkopolskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE