QUIZ. Ewa Bem kończy 70 lat. Dopasujesz teksty jej piosenek do tytułów?

2021-02-23 23:04 Michał Michalak
QUIZ. Ewa Bem kończy 70 lat. Dopasujesz teksty jej piosenek do tytułów?
Autor: Cezary Piwowarski/CC BY 3.0/Wikimedia Commons QUIZ. Ewa Bem kończy 70 lat. Dopasujesz teksty jej piosenek do tytułów?

QUIZ. Ewa Bem kończy 70 lat. Dopasujesz teksty jej piosenek do tytułów? Ewa Bem to wielka diwa polskiej muzyki rozrywkowej, która udanie przeszła drogę od artystki jazzowej do piosenkarki pop. Wokalistka urodziła się 23 lutego 1951 r. w Warszawie. Dała się poznać ze śpiewania w zespołach Bemibek i Bemibem, a później rozpoczęła występy solowe. Z powodu rodzinnej tragedii zakończyła karierę w 2017 r. Jak dobrze znacie teksty i tytuły piosenek Ewy Bem?

QUIZ. Ewa Bem kończy 70 lat. Dopasujesz teksty jej piosenek do tytułów?

Ewa Bem kończy 70 lat. Artystka urodziła się 23 lutego w Warszawie. Dała się poznać jako wybitna wokalistka jazzowa, występując w latach 70. z zespołami Bemibek i Bemibem. Później rozpoczęła karierę solową, udanie odnajdując się także w stylistyce popowej. Z powodu rodzinnej tragedii Ewa Bem zakończyła karierę w 2017 r., ale do tego czasu wylansowała wiele przebojów, takich jak m.in. "Podaruj mi trochę słońca", "Kolega maj", "Zobacz, czyje imieniny".

Ewa Bem kończy 70 lat, dlatego postanowiliśmy przypomnieć także pozostałe niezapomniane utwory, który śpiewała. W naszym quizie będzie musieli dopasować tekst jej piosenek do tytułów i odwrotnie. Czy znacie twórczość Ewy Bem?

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE