Rekordowe wyniki lotniska Zielona Góra-Babimost

i

Autor: pixabay.com

Rekordowe wakacje

Rekordowe wyniki lotniska Zielona Góra-Babimost. Planowane są kolejne połączenia

2022-09-15 10:37

Rekordowe wakacje na lotnisku Zielona Góra-Babimost. W sierpniu lotnisko obsłużyło 7679 pasażerów – najwięcej w tym roku i dużo więcej niż w analogicznym okresie przed pandemią. Największą popularnością cieszyły się loty do Turcji i Bułgarii. W planach są kolejne nowe połączenia.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył w lipcu i sierpniu rekordową liczbę pasażerów. Tylko w sierpniu z usług lubuskiego lotniska skorzystało 7679 osób – najwięcej w tym roku. To również znacznie więcej niż przed pandemią - w sierpniu 2019 r. lotnisko obsłużyło 4472 pasażerów. Największą popularnością w tym roku cieszyły się loty do Antalyi (Turcja) i Burgas (Bułgaria). Połączenia te znalazły się w ofercie wakacyjnej, podobnie jak loty do Gdańska i Rijeki (Chorwacja).

W lipcu na lotnisku położonym w Nowym Kramsku w pobliżu Babimostu odprawiono łącznie 7120 osób. To o niemal 62 proc. więcej niż w czerwcu i o 58 proc. więcej niż w lipcu 2019 r. Łącznie zrealizowane zostały 364 starty i lądowania.

Wkrótce oferta lubuskiego lotniska zostanie poszerzona o kolejne połączenia. Trwają obecnie procedury w sprawie uruchomienia lotów do Londynu. Połączenia do stolicy Wielkiej Brytanii mają obejmować co najmniej dwie rotacje w tygodniu, w tym w czasie weekendu. Ponadto w planach jest wprowadzenie do oferty zimowych lotów poza granice Europy.

Piesza poważnie ranna po zderzeniu z 64-latką na hulajnodze

- Robimy wszystko, by lotnisko miało ciekawą ofertę - podkreśla członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński. - Mamy też plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki