Wypadek pod Nową Solą: Niemowlę nie żyje. Matka w ciężkim stanie! Przy drodze leżą białe róże

i

Autor: KP PSP w Nowej Soli W wypadku pod Nową Solą zginęła 8-miesięczna dziewczynka

Wyrok ws. śmiertelnego wypadku

W wypadku pod Nową Solą zginęło niemowlę. Po roku sprawca usłyszał wyrok

2022-10-05 12:58

Sprawca wypadku pod Nową Solą (woj. lubuskie), w którym w październiku 2021 roku zginęło 8-miesięczne niemowlę, usłyszał wyrok. 68-letni mężczyzna został skazany na 2 lata pozbawienia wolności i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest nieprawomocny.

Do tragicznego wypadku pod Nową Solą doszło 17 października. W niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 333 i 283 zderzyły się dwa samochody osobowe. Audi podróżowali rodzice z 8-miesięczną córeczką, a skodą 67-letni wówczas mieszkaniec woj. dolnośląskiego z pasażerką. Jak ustalili śledczy, wypadek spowodował kierowca skody, który nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i wjechał na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym audi.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali ranni i trafili do szpitali w Zielonej Górze i Nowej Soli. Niestety, obrażenia, jakie odniosła 8-miesięczna dziewczynka, okazały się śmiertelne. Mimo wysiłków lekarzy dziecko zmarło jeszcze tego samego dnia w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Kierowca skody usłyszał zarzuty i stanął przed sądem. Wyrok zapadł 29 września, czyli niemal rok po tragicznych wydarzeniach. 68-letni mężczyzna został skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna przez 15 lat nie będzie mógł prowadzić żadnych pojazdów i będzie musiał zapłacić nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.

Wyrok jest nieprawomocny.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Policyjny pościg ulicami Jeleniej Góry. Pijany kierowca BMW staranował radiowóz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE