Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka. Na miejscu tragedii znicze z aniołkami. "Pamiętamy" [ZDJĘCIA]

2021-10-20 14:50
Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka. Na miejscu tragedii znicze z aniołkami. Pamiętamy [ZDJĘCIA]
Autor: KP PSP w Nowej Soli; East News Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka, jej mama jest w stanie ciężkim, a cztery inne osoby, w tym ojciec dziecka, zostały ranne - to bilans wypadku pod Nową Solą

Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka, jej mama jest w stanie ciężkim, a cztery inne osoby, w tym ojciec dziecka, zostały ranne - to bilans wypadku pod Nową Solą, do którego doszło w niedzielę po godz. 13. Na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 333 i 283 zderzyły się skoda i audi. Do wypadku doszło, gdy kierowca pierwszego auta nie zatrzymał się na znak "stop".

Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka. Na miejscu tragedii znicze z aniołkami. "Pamiętamy"

Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka, a jej mama została ciężko ranna i we wtorek przeszła operację. Obie uczestniczyły w wypadku pod Nową Solą, po którym do tamtejszego szpitala i placówki w Zielonej Górze trafiło z obrażeniami ciała 6 osób - wszystkie, które brały udział w zdarzeniu. W niedzielę 17 października po godz. 13 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 333 i 283 zderzyły się skoda i audi. Według ustaleń Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli kierujący pierwszym pojazdem 60-latek nie zatrzymał się na znak "stop" i wjechał na skrzyżowanie, uderzając w nadjeżdżający samochód. Mężczyzna miał dziś usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jednak kwalifikacja czynu może jeszcze ulec zmianie, bo czynności z 60-latkiem były wykonywane jeszcze w środę. Razem z nim jechała kobieta, która również została przesłuchana. Audi podróżowali rodzice z 8-miesięczną córką i ich znajomy - dorosłe osoby to młodzi ludzie w wieku ok. 30 lat. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Dziewczynka zmarła Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze w niedzielę wieczorem.

Czytaj też: Wypadek pod Nową Solą: Niemowlę nie żyje. Matka w ciężkim stanie! [ZDJĘCIA]

Na miejscu wypadku pod Nową Solą pojawiły się białe róże oraz znicze z aniołkami z napisem "pamiętamy". Ślady kół jednego z aut ujawniono z kolei ledwie 1,5 metra od kaplicy z Matką Bożą. We wtorek odbyła się sekcja zwłok 8-miesięcznej dziewczynki, która zmarła na drugi dzień po zderzeniu. W najbliższym czasie będą znane jej wyniki, jak i dalsze losy śledztwa. Rzecznik szpitala w Zielonej Górze już wcześniej mówiła, że lekarze robili wszystko, co mogli, by uratować niemowlę, które trafiło do placówki w ciężkim stanie przetransportowane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj też: Zielona Góra. Ściął wielki krzyż z Jezusem! Sprawca obrzydliwej profanacji zatrzymany [AKTUALIZACJA]

Czytaj też: Zielona Góra. Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk [WIDEO]

Wypadek pod Nową Solą. Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka. Na miejscu tragedii znicze z aniołkami. "Pamiętamy" [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Mama nie chciała Marcinka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE