Zielona Góra. Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka! To ofiara wypadku pod Nową Solą [ZDJĘCIA]

2021-10-19 13:17
Zielona Góra. Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka! To ofiara wypadku pod Nową Solą [ZDJĘCIA]
Autor: KP PSP w Nowej Soli; Leszek/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka, która uczestniczyła w poważnym wypadku pod Nową Solą. Niemowlę zmarło w placówce w Zielonej Górze (na zdj.)

Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka, która uczestniczyła w poważnym wypadku pod Nową Solą. W niedzielę po godz. 13 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich: 333 i 283 zderzyły się dwa osobowe samochody: skoda i audi, którymi podróżowało 5 dorosłych osób i niemowlę. Wszyscy zostali ranni i trafili do szpitala, dziewczynka zmarła w placówce w Zielonej Górze.

Zielona Góra. Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka! To ofiara wypadku pod Nową Solą

Jak informuje Nowasol.naszemiasto.pl, nie żyje 8-miesięczna dziewczynka, która była jedną z 6 osób poszkodowanych w poważnym wypadku pod Nową Solą. W niedzielę 17 października po godz. 13 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich: 333 i 283 zderzyły się dwa osobowe samochody: skoda i audi, którymi podróżowało 5 dorosłych i niemowlę. Pierwszym z pojazdów jechały dwie osoby, natomiast drugim - trzy i 8-miesięczna dziewczynka. Wszyscy uczestnicy wypadku pod Nową Solą odnieśli obrażenia ciała i trafili do szpitala, a dziecko zostało zabrane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie zmarło w niedzielę wieczorem. "Lekarze robili, co mogli" - mówi serwisowi Nowasol.naszemiasto.pl Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik placówki. Wiadomo, że skodę prowadził mieszkaniec województwa dolnośląskiego z rocznika 1954, który jechał od strony Kożuchowa w kierunku Bytomia Odrzańskiego.

- Według naszych wstępnych ustaleń to właśnie on nie ustąpił pierwszeństwa audi i doprowadził do zderzenia - informuje policja w Nowej Soli.

Sprawą wypadku pod Nową Solą, wskutek którego zmarła 8-miesięczna dziewczynka, zajęła się tamtejsza prokuratura. Policjanci przekazali już śledczym wszystkie materiały dotyczące sprawy.

Czytaj też: Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka. Na miejscu tragedii znicze z aniołkami. "Pamiętamy" [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Zielona Góra. Ściął wielki krzyż z Jezusem! Sprawca obrzydliwej profanacji zatrzymany

Czytaj też: Zielona Góra. Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk [WIDEO]

Zielona Góra. Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka! To ofiara wypadku pod Nową Solą [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Stracił kontrolę, urwał dwa koła! Groźny wypadek w Bolkowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE