Zielona Góra. Ściął wielki krzyż z Jezusem! Sprawca obrzydliwej profanacji zatrzymany [AKTUALIZACJA]

2021-10-20 10:44
Zielona Góra. Ściął wielki krzyż z Jezusem! Sprawca obrzydliwej profanacji zatrzymany
Autor: Marcin Maludy/Twitter.com Mężczyzna, który ściął przydrożny krzyż z figurą Jezusa Chrystusa w Zielonej Górze, w rękach policji. Do zdarzenia doszło os. Zastalowskim

Mężczyzna, który ściął przydrożny krzyż z figurą Jezusa Chrystusa w Zielonej Górze, w rękach policji. Do zdarzenia doszło os. Zastalowskim, a sprawca dopuścił się profanacji prawdopodobnie w poniedziałek, gdy wszystko zauważyli mieszkańcy. To nie wszystko, bo sam wrzucił do internetu film, na którym widać, jak ścina krzyż za pomocą jakiegoś narzędzia.

Zielona Góra. Ściął wielki krzyż z Jezusem! Sprawca obrzydliwej profanacji zatrzymany

Aktualizacja godz. 10.45

W związku ze ścięciem krzyża w Zielonej Górze Stowarzyszenie Fidei Defensor założyło zbiórkę pieniędzy na jego renowację. Kwota 4 tys. zł (w sumie blisko 6,7 tys. zł) została uzbierana w ekspresowym czasie i jak zapowiada organizacja, jeszcze w środę rozpoczną się prace mające na celu przywrócenie krzyża do poprzedniego stanu.

Wcześniej pisaliśmy:

Jak informuje PAP, mężczyzna, który ściął przydrożny krzyż z figurą Jezusa Chrystusa w Zielonej Górze, został zatrzymany przez tamtejszą policję. Do zdarzenia doszło na osiedlu Zastalowskim na ul. Spawaczy. Jego mieszkańcy zauważyli, że do profanacji krzyża doszło w poniedziałek po południu, a sprawca dopuścił się tego prawdopodobnie tego samego dnia. Co więcej, we wtorek sam opublikował w internecie film, na którym widać, jak ścina krzyż przy pomocy jakiegoś narzędzia. 31-letni mieszkaniec Zielonej Góry został zatrzymany wieczorem i może usłyszeć zarzuty obrazy uczuć religijnych zagrożony karą do dwóch lat więzienia. Podejrzany o ścięcie krzyża przebywał w swoim mieszkaniu, które wynajmował na terenie Zielonej Góry. "Policjanci z Zielonej Góry w wyniku intensywnych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który może odpowiadać za zniszczenie krzyża na Os.Zastalowskim.Trwają czynności procesowe z jego udziałem" - napisał na Twitterze Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Czytaj też: Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka. Na miejscu tragedii znicze z aniołkami. "Pamiętamy" [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Wypadek pod Nową Solą: Niemowlę nie żyje. Matka w ciężkim stanie! Przy drodze leżą białe róże

Czytaj też: Zielona Góra. Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk [WIDEO]

Sonda
Czy w Polsce mamy do czynienia ze zorganizowanymi atakami na Kościół?
Grób motocyklisty zalało morze kwiatów. W miejscu wypadku stanął krzyż z kaskiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE