Wypadek pod Nową Solą: Niemowlę nie żyje. Matka w ciężkim stanie! Przy drodze leżą białe róże

2021-10-20 11:56
Wypadek pod Nową Solą: Niemowlę nie żyje. Matka w ciężkim stanie! Przy drodze leżą białe róże
Autor: KP PSP w Nowej Soli Matka 8-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w wyniku ran odniesionych w wypadku pod Nową Solą, jest w stanie ciężkim. Kobieta przeszła operację (na zdj. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze)

Matka 8-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w wyniku ran odniesionych w wypadku pod Nową Solą, jest w stanie ciężkim. Kobieta podróżowała razem z dzieckiem, jego ojcem i znajomym osobą audi, gdy ich auto zderzyło się ze skodą na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich. Kierowca drugiego pojazdu nie zatrzymał się na znak "stop", powodując wypadek pod Nową Solą.

Wypadek pod Nową Solą: Niemowlę nie żyje. Matka w ciężkim stanie. Podróżowali razem z ojcem dziecka

Matka 8-miesięcznej dziewczynki, która zmarła wskutek obrażeń odniesionych w wypadku pod Nową Solą, jest w stanie ciężkim. Kobieta przeszła we wtorek operację, po tym jak razem z 5 innymi uczestnikami zdarzenia trafili do placówek medycznych w Zielonej Górze i Nowej Soli. Córka kobiety zmarła w niedzielę wieczorem w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, a we wtorek odbyła się sekcja zwłok 8-miesięcznej dziewczynki. W niedzielę po godz. 13 jej matka, ojciec, niemowlę i ich znajomy zderzyli się audi na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 333 i 283 pod Nową Solą z osobową skodą. Drugim pojazdem jechał 60-letni mężczyzna z pasażerką - została już przesłuchana - który według ustaleń prokuratury w Nowej Soli nie zatrzymał się na znak "stop" i wjechał na skrzyżowanie. Jeszcze w środę ma on usłyszeć zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, natomiast kwalifikacja czynu może się jeszcze zmienić, o ile okaże się, że kierowca skody celowo zignorował znak drogowy.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

- Rodzice 8-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w wyniku ran odniesionych w wypadku pod Nową Solą, i mężczyzna z nimi podróżujący to młode osoby w wieku ok. 30 lat - informuje Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Zielona Góra. Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka! To ofiara wypadku pod Nową Solą [ZDJĘCIA]

Wypadek pod Nową Solą: Niemowlę nie żyje. Matka w ciężkim stanie! Przy drodze leżą białe róże

Jak informuje Nowasol.naszemiasto.pl, w miejscu wypadku pod Nową Solą jeszcze we wtorek na poboczu było widać głębokie ślady kół -znajdowały się ok. 1,5 metra od kapliczki z Matką Bożą. W trawie widać było ponadto niewielkie części pochodzące z rozbitych samochodów: audi i skody. Przy drodze pojawiły się białe róże oraz znicze z aniołkami i napisem "pamiętamy".

Czytaj też: Nie żyje 8-miesięczna dziewczynka. Na miejscu tragedii znicze z aniołkami. "Pamiętamy" [ZDJĘCIA]

- Akurat przejeżdżaliśmy koło miejsca wypadku. Pierwsze co mi przyszło do głowy to "O Boże, oby nie było ofiar śmiertelnych. Wyglądało to strasznie. Pierwszy raz widziałam, żeby silnik leżał obok auta - mówi czytelniczka portalu Nowasol.naszemiasto.pl.

Czytaj też: Zielona Góra. Ściął wielki krzyż z Jezusem! Sprawca obrzydliwej profanacji zatrzymany [AKTUALIZACJA]

Czytaj też: Zielona Góra. Zignorował czerwone światło i doszło do tragedii! Było tylko słychać huk [WIDEO]

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Łoś wybiegł przed samochód zasłużonej pani sołtys... Grób kobiety w trzecią rocznicę tragicznego wypadku pod Boćkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE