76-letni kierowca potrącił motocyklistę w Zielonej Górze

i

Autor: mat. policji 76-letni kierowca potrącił motocyklistę w Zielonej Górze

Wypadek w Zielonej Górze

Zielona Góra: 76-letni kierowca potrącił motocyklistę. Wszystko się nagrało

2022-10-06 11:07

Kamery miejskiego monitoringu w Zielonej Górze zarejestrowały w środę (5 października) groźny wypadek z udziałem motocyklisty. Sprawcą wypadku okazał się 76-letni kierowca osobowego, który nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocykliście. 30-letni motocyklista trafił do szpitala na badania, a kierowca został ukarany mandatem.

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty doszło w środę (5 października) przed godz. 13 na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Reja w Zielonej Górze. 76-letni kierowca osobowego opla, skręcając w ulicę Reja, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście i doprowadził do zderzenia. Policjanci nie mieli problemów z ustaleniem sprawcy wypadku, gdyż całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

30-letni motocyklista został przewieziony do szpitala na badania. Na szczęście okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. 76-letni kierowca opla został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

- Prosimy wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. - O szczególną ostrożność prosimy także niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów, motocyklistów czy użytkowników hulajnóg. Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas, a odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

76-letni kierowca potrącił motocyklistę
Sonda
Czy jazda motocyklem jest bezpieczna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE