Agresywny mężczyzna rzucał się na samochody

i

Autor: mat. policji

Zielona Góra: Agresywny mężczyzna rzucał się na samochody. Kilkanaście godzin później już nie żył

2022-06-27 9:04

Agresywny, mocno pobudzony mężczyzna został zatrzymany w czwartek (23 czerwca) na ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Mężczyzna biegał po jezdni i uderzał w samochody. W trakcie interwencji policji napastnik zaczął tracić przytomność i musiał być reanimowany. Został przewieziony do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować. Zmarł następnego dnia rano.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w czwartek (23 czerwca) w Zielonej Górze. Ok. godz. 17.30 na ul. Wrocławskiej zaczął szaleć agresywny mężczyzna – wyraźnie pobudzony wybiegał na jezdnię, próbując zatrzymywać i uderzać przejeżdżające samochody. Świadkowie zdarzenia wezwali policję. Zanim jednak na miejsce dotarli policjanci, mężczyznę obezwładnili funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy akurat tamtędy przejeżdżali. Po chwili mężczyzna został przekazany w ręce policjantów.

ZOBACZ TEŻ: „Mama chyba ma zawał, pomóżcie nam!” Dramatyczny wyścig z czasem w Świebodzinie

Zatrzymany mężczyzna cały czas był agresywny, ale w pewnej chwili zaczął tracić przytomność. Pierwszej pomocy udzielili mu policjanci, a następnie przekazali ratownikom medycznym. Stan mężczyzny coraz bardziej się pogarszał, konieczna była nawet reanimacja. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł w piątek (24 czerwca) rano.

Postępowanie w sprawie śmierci mężczyzny prowadzi zielonogórska prokuratura. Dokładną przyczynę śmierci ma pomóc określić sekcja zwłok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna był trzeźwy.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Rozpędzony rowerzysta potrącił dziewczynkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE