Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Zielona Góra: Młodzi sportowcy walczą o medale. Dla nich to prawdziwa Olimpiada!

2019-06-18 13:00

Na początku czerwca w województwie lubuskim rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zawodnicy o medale walczą m.in. w Drzonkowie.

Dla nich to przedsmak prawdziwych Igrzysk Olimpijskich.Trwa Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Zawodnicy o medale walczą również w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w zielonogórskim Drzonkowie. Do tej pory medale rozdano w pięcioboju nowoczesnym. Tutaj lubuszanie zdobyli 2 medale. Srebro wywalczyła zawodniczka ZKS-u Drzonków - Nela Szczur. W sztafecie mieszanej drugie miejsce zajęła para Nela Szczur - Dominik Bujko.

W tej chwili o medale walczą tenisistki i tenisiści, natomiast 24 czerwca rozpoczynają się turnieje piłkarskie chłopców i dziewcząt. Na początku lipca w Drzonkowie odbędzie się rywalizacja w podnoszeniu ciężarów, gdzie zmierzy się ze sobą niemal 200 zawodników.

Na sierpień zaplanowano sporty wodne. Młodzi sportowcy powalczą w wioślarstwie, żeglarstwie, czy kajakach. W sumie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodnicy będą rywalizować w 34 dyscyplinach.

Uroczyste zakończenie olimpiady odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 12.00 w Zielonej Górze.​